iPhone’lar Casusluk Cihazı Olarak Kullanılabiliyor Mu?

blank
iPhone'lar Casusluk Cihazı Olarak Kullanılabiliyor Mu?

İçerik: iPhone’lar Casusluk Cihazı Olarak Kullanılabiliyor Mu?

iPhone’lar Casusluk Cihazı Olarak Kullanılabiliyor Mu? İnternet, iPhone’larda daha önce bilinmeyen bir özelliğin kullanılmasıyla şaşkına döndü. Apple iPhone’daki Canlı Dinleme özelliği, duvarların arkasından bile herhangi bir özel tartışmayı gizlice dinlemek için kullanılabilir. Bir TikTok kullanıcısı, bu iPhone özelliğini yeni keşfetti ve ortakların ve arkadaşlarının uzaktan söylediklerini dinlemek için iPhone Live Listen’ın nasıl kullanılacağını anlattı.

TikToker, gönderiyi paylaştığında videosunda “AirPod’larınız aracılığıyla her şeyi duyabilirsiniz” dedi. Ayrıca takipçilerini, iPhone’larını insanların sohbet ettiği bir odada unuturlarsa veya bırakırlarsa başka bir odaya gidip arkalarından söylediklerini dinleyebilecekleri konusunda da uyardı. AirPod’lar aracılığıyla yüksek sesle ve net bir şekilde geliyor “Ve onlar bundan tamamen habersizler,” diye ekledi.

Apple iPhone’lardaki Canlı Dinleme işlevi, başka bir odadayken konuşmaları gizlice dinlemek için bir mikrofon olarak kullanılabilir. Apple web sitesine göre bu, tüketicilerin gürültülü bir ortamda bir tartışmayı duymalarına veya hatta odanın karşısında konuşan birini duymalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Kullanıcılar, iPhone’larını, iPad’lerini veya iPod’larını, konuşmaları bağlı olan AirPods, AirPods Pro, AirPods Max, Powerbeats Pro veya Beats Fit Pro’ya aktaran mikrofonlara dönüştürmek için Canlı Dinleme’yi kullanabilir. Bu özelliği kullanmak için, aşağı kaydırıp işitme simgesine dokunarak kontrol merkezine erişin ve ardından Canlı Dinleme seçeneğini açın. Bundan sonra cihazı bir odaya bırakabilir ve konuşulan her şeyi dinleyebilirsiniz.

Bununla ilgili endişeleriniz varsa ve iPhone’unuzun Canlı Dinleme özelliğinin size karşı kullanılıp kullanılmadığını nasıl anlarsınız ? Eğer canlı dinleme butonu etkinse, iPhone ekranının sol üst köşesinde turuncu bir mikrofon simgesi görünür bu şekilde anlayabilirsiniz.

Repair Outlet’ten Tom Peet’e göre bu özellik, işitme güçlüğü çeken kişilere yardımcı olmak için oluşturuldu. “Çok sayıda diğer belirgin ‘kullanımlara’ rağmen, bu özellik, işitme güçlüğü çeken kişilere, telefonlarını bir gürültü kaynağının yanına yerleştirebilmeleri ve uzun bir mesafeden bile duyabilmeleri için yardımcı olmak için tasarlanmıştır” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone’lar Casusluk Cihazı Olarak Kullanılabiliyor Mu?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör