Microsoft, Toplantı Kayıtlarını Silmek İçin Yeni Özellik Getirdi

blank
Microsoft, Toplantı Kayıtlarını Silmek İçin Yeni Özellik Getirdi

İçerik: Microsoft, Toplantı Kayıtlarını Silmek İçin Yeni Özellik Getirdi

Microsoft, Toplantı Kayıtlarını Silmek İçin Yeni Özellik Getirdi. Microsoft, çağrılar için uçtan uca şifreleme ve bazı cihazların acil arama yaptıktan sonra donmasına neden olan bir sorun için düzeltmeler içeren Teams işbirliği platformu için Aralık güncellemelerinde yeni özelliği işaretledi.

Teknoloji devi Microsoft, önceden belirlenmiş bir sürenin ardından OneDrive veya SharePoint’te depolanan kayıt dosyalarını otomatik olarak silebilen Teams için yeni bir özellik kullanıma sundu. Microsoft, çağrılar için uçtan uca şifreleme ve bazı cihazların acil arama yaptıktan sonra donmasına neden olan bir sorun için düzeltmeler içeren Teams işbirliği platformu için Aralık güncellemelerinde yeni özelliği işaret etti.

Yöneticiler, varsayılan olarak açık olacak olan otomatik sona erme özelliğini devre dışı bırakabilir. Kullanıma sunulduktan sonra, herhangi bir işlem yapılmazsa, tüm yeni kayıtlar, kaydedildikten 60 gün sonra otomatik olarak sona erer.

Microsoft bir blog yazısında, Microsoft’un “çok büyük müşteri talepleri nedeniyle” özelliğin kullanıma sunulmasını hızlandırdığını söyledi. Şirket, bir destek belgesinde “Yeni oluşturulan tüm Teams toplantı kayıtlarının (TMR’ler) 60 günlük bir varsayılan süre sonu olacaktır. Bu, tüm kullanıcılar için varsayılan olarak açıktır.”

“Bu, varsayılan olarak, bu özellik açıldıktan sonra oluşturulan tüm TMR’lerin, oluşturulma tarihinden 60 gün sonra silineceği anlamına gelir” diye ekledi.

Yöneticiler ayrıca Teams yönetim merkezinde veya PowerShell komutlarını kullanarak toplantıları hiçbir zaman otomatik olarak sona ermeyecek şekilde ayarlayabilir.

Microsoft, özelliği, ortalama olarak saatte yaklaşık 400 MB bulut depolama tüketen eski kayıtlar tarafından oluşturulan “depolama dağınıklığını azaltmak için hafif bir temizlik mekanizması” olarak nitelendirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Toplantı Kayıtlarını Silmek İçin Yeni Özellik Getirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör