Neuralink, Beyin Çip İmplantı İçin İnsan Denemelerine Yaklaşıyor

blank
Neuralink, Beyin Çip İmplantı İçin İnsan Denemelerine Yaklaşıyor

İçerik: Neuralink, Beyin Çip İmplantı İçin İnsan Denemelerine Yaklaşıyor

Neuralink, Beyin Çip İmplantı İçin İnsan Denemelerine Yaklaşıyor. Elon Musk tarafından işletilen beyin-makine arayüzü şirketi Neuralink, insanlara beyin çipleri yerleştirecek klinik denemeleri başlatmaya hazırlanıyor. Firma, doğru adayın “en yenilikçi doktorlar ve en iyi mühendislerden bazılarıyla yakın çalışacağını ve ayrıca Neuralink’in ilk Klinik Deney katılımcılarıyla çalışacağını” söyleyen bir klinik deney direktörü işe alıyor.

Fremont, California’daki reklamda, “Klinik deney direktörü olarak, Neuralink’in ilk klinik deney katılımcılarıyla çalışmanın yanı sıra en yenilikçi doktorlar ve en iyi mühendislerden bazılarıyla yakın bir şekilde çalışacaksınız” diyor. “Neuralink’in klinik araştırma faaliyetlerini etkinleştirmekten ve hızlı tempolu ve sürekli gelişen bir ortamla gelen düzenleyici etkileşimleri geliştirmekten sorumlu ekibin oluşturulmasına liderlik edecek ve yardımcı olacaksınız.”

Neuralink, 2017’de halka açıldığından beri, beyin implantını domuzlarda ve maymunlarda sergiledi. Projenin temel amacı, implante edilmiş bir beyin çipine iplik dikmek için “dikiş makinesi benzeri” bir cihaz kullanarak Yapay Zekanın (AI) gücünün üstesinden gelmek için beyin ve bilgisayar arasında doğrudan bir bağlantı sağlamaktır.

Musk kısa süre önce Neuralink’in beyin çipi teknolojisinin insanların beyinlerine zahmetsizce müzik akışı yapmasına izin vereceğini söyledi. Musk, kısa süre önce bir Twitter kullanıcısıyla yaptığı ve “Neuralink’i uygularsak – doğrudan çiplerimizden müzik dinleyebilir miyiz? Harika bir özellik” sorusuyla bu özelliği doğruladı. Musk basit bir “evet” ile cevap verdi.

Ayrıca çipin, diğer şeylerin yanı sıra, kaygıyı gidermeye yardımcı olma potansiyeline sahip olan hormon seviyelerini kontrol edebileceğini de doğruladı. Musk, yapay zekaya aşırı güveni ve yarattığı potansiyel tehlikeyi sık sık eleştiriyor. Yakın zamanda yapay zekanın herhangi bir insandan “çok daha akıllı” olacağını ve 2025 yılına kadar bizi geçeceğini iddia etti.

5 2 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Neuralink, Beyin Çip İmplantı İçin İnsan Denemelerine Yaklaşıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi. Beyaz Saray’a göre, Ocak ayında Ukrayna devlet …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör