iPhone 15 Pro, 5x Periskop Kamera İle Gelebilir

blank
iPhone 15 Pro, 5x Periskop Kamera İle Gelebilir

İçerik: iPhone 15 Pro, 5x Periskop Kamera İle Gelebilir

iPhone 15 Pro, 5x Periskop Kamera İle Gelebilir:

Apple iPhone 14 serisinin piyasaya çıkmasına daha aylar varken, iPhone 15 serisiyle ilgili söylentiler şimdiden su yüzüne çıkmaya başladı. Apple, iPhone 15 Pro için 5x telefoto lenslerin prototiplerini ve bileşen örneklerini test ediyor. Üreticinin kim olacağına dair nihai kararın Mayıs 2022’de verilmesi bekleniyor.

9to5Mac tarafından hazırlanan bir rapora göre iPhone 15 Pro ile ilgili bilgiler analist Jeff Pu’dan geldi. Apple, şirketin iPhone 13 serisinin halefi olarak bu yıl içinde çıkması beklenen iPhone 14 serisi hakkında henüz bilgi açıklamadı.

Bileşenler onaylandığında, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max anlamına gelmesi gereken “2023 iPhone serisinin üst düzey modelleri”ne dahil edilecekler. Lensin muhtemel üreticisi Lante Optics olacak ve beklentiler sadece Apple için 100 milyon adet üretilecek.

Periskop lensler yeni değil ve bir avuç Android akıllı telefonda zaten mevcut. Daha uzun telefoto kameraların optik montajının yatay olarak yerleştirilmesine ve böylece modern ince telefonlara sığmasına izin veriyorlar.

Android telefonlar bu teknolojiyi birkaç yıldır benimserken, Apple geleneksel olarak bir özelliği uygulamadan önce mükemmelleştirmeye çalışıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 15 Pro, 5x Periskop Kamera İle Gelebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör