Xiaomi 12 Ultra’nın Arka Tasarımı, Lansmandan Önce Açıklandı

blank
Xiaomi 12 Ultra'nın Arka Tasarımı, Lansmandan Önce Açıklandı

İçerik: Xiaomi 12 Ultra’nın Arka Tasarımı, Lansmandan Önce Açıklandı

Xiaomi 12 Ultra’nın Arka Tasarımı, Lansmandan Önce Açıklandı:

Xiaomi 12 serisi, geçen yıl Aralık ayında Çin’de piyasaya sürüldü. Amiral gemisi serisi üç akıllı telefondan oluşuyor: Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X. Ancak bu seride Xiaomi 12 Ultra yoktu. Raporlar, Xiaomi 12 Ultra’nın bazı temel özelliklerinin sızdırıldığı iddia edildikten sonra küresel bir sunuma yakın olduğunu öne sürdü. Son zamanlarda, Weibo’da arka tasarım detayları ortaya çıktı ve bu, bu amiral gemisi akıllı telefonun oldukça büyük bir arka kamera modülüne sahip olabileceğini gösterdi. Paylaşılan bilgiye göre, tasarım, Vivo’nun yaklaşan amiral gemisi teklifiyle karşılaştırdı.

İddia edilen ayrıntılar, Weibo aracılığıyla bilinen bilgi veren Dijital Sohbet İstasyonundan geldi. Xiaomi 12 Ultra’nın, neredeyse ahizenin tüm genişliğine yayılan büyük bir arka kamera modülüne sahip olduğuna inanılıyor. Dış kısmının dikdörtgen bir şekle sahip olması beklenirken, merkezi olarak yerleştirilmiş dairesel iç kısım tüm kamera sensörlerini barındıracak şekilde eğimlidir. Tipster, bu tasarım düzeninin, dairesel kamera adası sola hizalanmış olabilecek bir Vivo amiral gemisi akıllı telefonunun tasarımına çok benzer olabileceğinden bahsediliyor.

Geçmiş raporlar, Xiaomi 12 Ultra’nın 5x periskop telefoto lensli dörtlü bir arka kamera kurulumuna sahip olacağını ima etti. Bu lens, piyasaya sürüldüğünde bir akıllı telefonda bulunan en yüksek optik zoom lens olabilir. Ayrıca, akıllı telefonun Leica kameralara sahip olduğuna inanılıyor. Akıllı telefonun, merkezi olarak yerleştirilmiş bir delgeç selfie kamerası ile kavisli bir ekrana sahip olması bekleniyor. Ek olarak, diğer tüm Xiaomi 12 serisi akıllı telefonlara benzer şekilde, Xiaomi’nin şirket içi Surge çipleri tarafından desteklenmesi bekleniyor. Bu çipler, akıllı telefonun genel görüntü kalitesini iyileştirmek için tasarlandı.

Xiaomi 12 Ultra’nın 6.6 inç AMOLED 2K ekrana sahip olduğu söyleniyor. Snapdragon 8 Gen 1 SoC tarafından desteklendiğine inanılıyor. Akıllı telefonun, Xiaomi 11 Ultra’nın yerini almak için Şubat ayında piyasaya sürüleceği söyleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi 12 Ultra’nın Arka Tasarımı, Lansmandan Önce Açıklandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör