Milli Savunma, Hürjet İçin Seri Üretim Kararı Aldı

blank
Milli Savunma, Hürjet İçin Seri Üretim Kararı Aldı

İçerik: Milli Savunma, Hürjet İçin Seri Üretim Kararı Aldı

Milli Savunma, Hürjet İçin Seri Üretim Kararı Aldı:

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısının ardından yayınlanan basın açıklamasında, ilk uçuşu önümüzdeki yıl yapılması planlanan Hürjet için ilk etap seri üretim kararının alındığı duyuruldu.

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanırken, HÜRJET için seri üretim kararı alırken, yapılan açıklamada, “Türkiye, tasarımdaki kararlılığı ile hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edecek. , yerli ve milli sistem ve teknolojilerin her türlü engele bakılmaksızın geliştirilmesi ve üretilmesidir.” ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, TSK ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerinin eklenmesi konuları ele alınırken, ilk uçuşu İstanbul’da planlanan HURJET için ilk etap seri üretim kararı alındı.

Toplantıda çeşitli hava, kara ve deniz platformları, iletişim ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, teçhizat ve teçhizat, modernizasyon, lojistik, siber güvenlik ve yapay zeka gibi alanlarda çeşitli projeler kararlaştırıldı.

Toplantıda özellikle kritik ve ileri teknolojilerin geliştirilmesinde Ar-Ge ve Ür-Ge’nin önemi vurgulanırken, Türkiye’de tam bağımsız bir savunma sanayii için yurt dışından satın alınan her türlü teknolojinin geliştirilmesinin mutlak bir gereklilik olduğu vurgulandı. sektörün bu alandaki çabalarının desteklenmeye devam edeceğini bildirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milli Savunma, Hürjet İçin Seri Üretim Kararı Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör