Renault ve Geely Güney Kore’de Otomobil Üretecek

blank
Renault ve Geely Güney Kore'de Otomobil Üretecek

İçerik: Renault ve Geely Güney Kore’de Otomobil Üretecek

Renault ve Geely Güney Kore’de Otomobil Üretecek:

Geçen yaz Çinli Geely şirketi ile Fransız Renault Grubu arasında bir ortaklık anlaşması imzalandı. Şimdi her iki kuruluş da Güney Kore’de termal ve hibrit araçlar üretmeye yönelik ortak stratejilerini açıkladı ve ardından ihracata geçti. Açıklamada, Fransız markanın Kore’de Geely ile ortaklığının Çin ve Asya’da satışların artmasına yol açacağı belirtildi.

Yeni araçların ortak üretiminin 2024 yılında Kore’nin Pusan ​​kentindeki fabrikada başlamasının beklendiği bildiriliyor. Üretilecek araçlar, Geely’nin yan kuruluşu Volvo tarafından tamamlanan kompakt modüler platform üzerine oturacak ve motor için Çinli grubun teknolojileri uygulanacak.

Her iki otomobil grubu sözcü, üretilecek araçların düşük emisyonlu olacağını ve elektrikli-hibrit araçların Asya pazarlarındaki varlığını genişleteceğini vurguladı. Ancak her iki grup da hedeflerine ilişkin herhangi bir sayısal veri paylaşmadı.

Öte yandan bu girişimin Çin’de hibrit araçlar için yeni bir marka yaratacağı düşünülüyor. Aynı zamanda Geely’nin Güney Kore ile ABD arasındaki serbest ticaret anlaşmasından yararlanarak dünyanın ikinci otomobil pazarı olan Amerika pazarına dolaylı yoldan erişmesinin de yolunu açacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Renault ve Geely Güney Kore’de Otomobil Üretecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör