TikTok Bio’da Profilinizi Nasıl Düzenleyebilirsiniz ?

blank
TikTok Bio'da Profilinizi Nasıl Düzenleyebilirsiniz ?

İçerik: TikTok Bio’da Profilinizi Nasıl Düzenleyebilirsiniz ?

TikTok Bio’da Profilinizi Nasıl Düzenleyebilirsiniz ?

Birçok TikTok profilinde görebileceğiniz gibi TikTok, kısa süre önce yeni bir özellik olan Bio’yu tanıttı, yani profilinize bir web sitesi bağlantısı ekledi. Merak ettiğiniz soru TikTok profilime site linkimi nasıl eklerim ise bu sayfadasınız. Instagram ve Twitter gibi hemen her sosyal medya platformunda yer alan bu önemli özellik artık TikTok’ta! Videolarınızın hemen üstündeki alanda kalın siyah ve tıklanabilir bir URL yapısına sahiptir.

Bu özellik, özellikle ticari amaçla açtığınız bir TikTok hesabınız varsa veya kişisel bir blogunuz varsa gerçekten önemlidir. TikTok profilinize site bağlantınızı ekleyerek takipçilerinizin ve ziyaretçilerinizin sitenize gitmesini, ürün satmasını veya blog yazılarınızı okumalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca google gibi arama motorları bu linkleri siteniz için referans olarak görerek sitenizin değerini artıracak ve daha üst sıralarda yer almanıza katkı sağlayacaktır.

Bir siteniz olmasa bile herhangi bir bağlantı ekleyebilirsiniz, örneğin özgeçmişinizle bir bağlantı, tanıtımını yapmak istediğiniz bir şehir blogu vb. onlarca şey için kullanılabilir. Neden yapabilirim diye soruyorsanız. Sitemi TikTok profilime ekleme, üzücü haber şu ki bu özellik henüz herkese açık değil. Kime açık olduğu tamamen rastgele. Yani Tiktok canlı yayın özelliğinde olduğu gibi ne kadar TikTok takipçinizin olduğunun veya eski bir kullanıcı olmanızın bir önemi yok. Bazılarında aniden ortaya çıkan bu özellik, yeni hesap açan bazı kullanıcılarda direkt olarak karşımıza çıkıyor. Bunun nedeni ise TikTok’un bio’ya link ekleme özelliğini yeni getirmiş olması ve henüz test aşamasında olan bir eklenti olması.

Bu ayarı yapmak çok kolay, aşağıdaki adımları takip ederek, hesabınızda bu özellik mevcutsa, web sitelerinizin bağlantısını ekleyebileceksiniz.

  • Tiktok uygulamasında profilinizi girin
  • “Profili Düzenle” yi açın
  • Bio ayarların en altına indiğinizde instagram vs.’nin hemen altında “Website” alanını göreceksiniz.
  • Bu alana tıklayarak başta “HTTPS” olmadan doğrudan istediğiniz web sitesini yazın, örneğin: “teknoloji.news” ve onaylayın.
  • Tüm süreç bu. Artık profilinizi ziyaret eden herkes tıklanabilir bir bağlantı görecek.
0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok Bio’da Profilinizi Nasıl Düzenleyebilirsiniz ?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör