TOYOTA GAZOO Racing, WRC Sezonuna Çok İyi Bir Başlangıç Yaptı

blank
TOYOTA GAZOO Racing, WRC Sezonuna Çok İyi Bir Başlangıç Yaptı

İçerik: TOYOTA GAZOO Racing, WRC Sezonuna Çok İyi Bir Başlangıç Yaptı

TOYOTA GAZOO Racing, WRC Sezonuna Çok İyi Bir Başlangıç Yaptı:

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, yeni GR Yaris Rally2022 yarış arabası ile 1. WRC sezonunun açılış yarışına başarılı bir başlangıç ​​yaptı. Monte Carlo’da düzenlenen ilk rallide Sebastien Ogier ikinci sırayı alarak podyuma çıktı. Ancak Kalle Rovanpera da dördüncü sırayı alarak takıma önemli puanlar kazandırdı.

Ogier efsanevi ralli yarışında dokuzuncu galibiyetine yakındı ve tüm hafta sonu birincilik için mücadele etti. Sondan bir önceki etapta yaşadığı lastik patlaması sorunu farkı 24.6 saniyeden 9.5 saniyeye indirdi. Son etapta tam performansını sergileyen Ogier, hatalı çıkışı nedeniyle 10 saniye ceza aldı ve ralliyi liderin sadece 10,5 saniye gerisinde ikinci sırada tamamladı. Etkileyici bir dördüncülük elde eden Rovanpera, her geçen gün ve ralli sonunda Power Stage dahil üç etap ile rallide temposunu artırdı.

GR Yaris Rally1’in üçüncü sürücüsü Elfyn Evans da Cumartesi günü yoldan çıkıp 20 dakika kaybedene kadar liderlik mücadelesi içindeydi. Yüksek performansını Power Stage’e taşıyan Evans, Toyota’nın bu etapta ikinci olmasına katkı sağladı.

Toyota’nın üç sürücüsü de bu sezonun ilk WRC yarışını kazanarak etapta yeteneğini gösterdi ve GR Yaris Rally 19 etaptan 17’sinde en hızlı zamanı belirledi. Rallinin en üst seviyesinde ilk kez hibrit motorların kullanıldığı yarışta Toyota, dayanıklılığını ve yüksek performansını göstermeyi başardı.

TGR WRC Challenge Program sürücüsü Takamoto Katsuta da üst üste üçüncü Monte Carlo rallisini toplamda sekizinci olarak tamamladı. Böylece yeni kurulan TOYOTA GAZOO Racing WRT Next Generation takımı ilk puanlarını verdi.

Takım kaptanı Jari-Matti Latvala galibiyete çok yakın olduklarını belirterek, “Hafta sonu için en önemli nokta araç. Kazan, bunu yapabileceğini kanıtlamaktı. Aracın da güvenilir olduğu kanıtlanmıştır. Bu, geleceğe ve sezonun geri kalanına olumlu bakmamızı sağlıyor.”

WRC sezonunun ikinci yarışı, 24-27 Şubat tarihleri ​​arasında tam kış koşullarında kar ve buz üzerinde gerçekleştirilecek olan İsveç Rallisi olacak. Bu yılki yarış biraz daha kuzeye kaydırılacak ve Umea’da yapılacak. Bu, takımlar ve sürücüler için yeni bir meydan okuma olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TOYOTA GAZOO Racing, WRC Sezonuna Çok İyi Bir Başlangıç Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör