Apple, iPhone’ların Temassız Ödeme Yapmasına İzin Verecek

blank
Apple, iPhone'ların Temassız Ödeme Yapmasına İzin Verecek

İçerik: Apple, iPhone’ların Temassız Ödeme Yapmasına İzin Verecek

Apple, iPhone’ların Temassız Ödeme Yapmasına İzin Verecek. Apple’ın iPhone’ların temassız ödemeleri kabul etmesine izin vereceği bildiriliyor. Hizmetin çalışması için harici donanıma ihtiyacı yoktur.

Küçük işletmeler yakında iPhone’larını kullanarak ekstra donanıma ihtiyaç duymadan ödeme kabul edebilecek. Bir haber ajansına göre Apple, önümüzdeki birkaç ay içinde, belki de bu baharda çıkacak olan iOS 15.4’ün son sürümüyle birlikte bir yazılım güncellemesiyle bu özelliği sunmaya başlayabilir.

Apple’ın, telefonu ödeme portalına dönüştüren bir teknoloji geliştirmesiyle tanınan Mobeewave adlı Kanadalı bir girişimi satın aldığı 2020’den beri bu hizmet üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Mobeewave’in teknolojisi, Square gibi harici bir donanım kullanılmasını gerektiren hizmetlerin aksine, çalışması için yalnızca bir uygulamaya ve telefonun NFC’sine ihtiyaç duyar. Kullanıcının sadece çekmek istediği tutarı yazması yeterlidir ve müşterilerinin yalnızca kredi kartını cihazın arkasına tutması yeterlidir. Apple, yorum yapma davetlerini reddetti, bu nedenle iPhone özelliğinin de bu şekilde çalışıp çalışmadığı belli değil.

Ayrıca Bloomberg’in kaynakları, özelliğin Apple Pay’in bir parçası olarak kullanıma sunulup sunulmayacağını da söyleyemedi. Bununla birlikte, özelliği geliştiren ekibin, Apple’ın Mobeewave’i satın almasından bu yana teknoloji devinin ödemeler bölümü ile çalıştığı bildiriliyor. Apple’ın hizmeti mevcut bir ödeme ağıyla başlatıp başlatmadığı da bu noktada bilinmiyor.

Satın almadan önce Mobeewave, telefonlarını temassız ödeme terminallerine dönüştürmek için Samsung ile birlikte çalışmıştı. Bu özelliği Kanada’da denediler ve hatta şirketin Samsung POS adlı satış noktası hizmetini ülkede geniş bir sürümle sundular.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, iPhone’ların Temassız Ödeme Yapmasına İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör