Dark Web Haber Sitesi Sahibi Tutuklandı

blank
Dark Web Haber Sitesi Sahibi Tutuklandı

İçerik: Dark Web Haber Sitesi Sahibi Tutuklandı

Dark Web Haber Sitesi Sahibi Tutuklandı. İsrail vatandaşı ve Brezilya’da ikamet eden Tal Prihar, dark web kara para aklama planındaki rolü iddiasıyla sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı.

O ve dava arkadaşı Michael Phan’ın haber siteleri DeepDotWeb’den yasadışı dark web alışveriş sitelerine bağlamayı kabul ettikleri için 8,4 milyon dolarlık Bitcoin komisyonu aldığı bildirildi.

Kripto para biriminin kökenini gizlemek için Prihar, ödemeleri diğer Bitcoin hesaplarına ve paravan şirketlere bağlı geleneksel banka hesaplarına aktararak parayı akladı.

Prihar, Mart 2021’de suçunu kabul etti ve şimdiden 8.4 milyon doları kaybetmeyi kabul etti. Phan, kara para aklama suçlamasıyla karşı karşıya kalması için hala İsrail’den ülkesine iade edilme sürecinin ortasında.

Kullanıcıları bilerek kaçakçılığa yönlendirirseniz (yasadışı silahlar, bilgisayar korsanlığı araçları ve uyuşturucular dahil) ve bunun için ödeme alırsanız, görünüşe göre bu yasadışı ürünlerini satan herkes kadar suçlusunuz. Bu etkili bir caydırıcı olsun ya da olmasın, kolluk kuvvetlerinin tutumu bu konuda sert olur.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dark Web Haber Sitesi Sahibi Tutuklandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak. The Wall Street Journal, COVID-19’a karşı aşılanan Amazon depo …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör