Tesla’nın 2021 Kâr Rekoru Dördüncü Çeyreğe Kadar Devam Etti

blank
Tesla'nın 2021 Kâr Rekoru Dördüncü Çeyreğe Kadar Devam Etti

İçerik: Tesla’nın 2021 Kâr Rekoru Dördüncü Çeyreğe Kadar Devam Etti

Tesla’nın 2021 Kâr Rekoru Dördüncü Çeyreğe Kadar Devam Etti. Şirket, küresel tedarik zinciri sorunlarına rağmen geçen yıl yaklaşık bir milyon araba teslim etti. Kârlı ve kayda değer bir 2021’in ardından Tesla, yeni yıla girerken Amerika’da EV üretiminin ön saflarında yer almaya devam ediyor.

Teslimatların 2020 rakamlarına göre yaklaşık yüzde 90 artmasıyla Tesla, şirketin Çarşamba günü yayınlanan 4. çeyrek rakamlarına göre, bu süre zarfında “tüm hacimli OEM’ler arasında en yüksek üç aylık işletme marjı”na ulaştı. Berlin ve Austin, Teksas’taki yeni üretim tesisleri için milyarlarca dolarlık harcama yapan şirket, aynı zamanda kendi gelir hedefleri de bir milyar doları aştı.

2021’de Tesla 930.000 elektrikli araç üretti (yüzde 99’u Model 3’ler ve Y’ler) ve 936.000’i dünya çapındaki müşterilere teslim etti. Aynı zamanda şirket, tescilli Supercharger ağını üçte bir oranında genişleterek şu anda toplam 3.476 istasyona ulaştı. Şirket ayrıca, 2022 yılı boyunca büyük olasılıkla yeni üretim tesisi konumlarına bakacağını ancak henüz aday siteler listesini henüz paylaşmaya hazır olmadığını duyurdu.

Tesla CEO’su Elon Musk, Çarşamba günkü çağrıda şirketin Tam Kendi Kendine Sürüş özelliği için yükseliş görünümünü ikiye katladı. Görüşme sırasında, “Zamanla Tam Kendi Kendine Sürüşün Tesla için en önemli karlılık kaynağı olacağını düşünüyoruz” dedi ve Tesla’nın FSD beta programını üçüncü çeyrekte birkaç bin araçtan dördüncü çeyrekte yaklaşık 60.000 araca genişlettiğini belirtti.

Bununla birlikte, şirketin 2022’de Roadster, Cybertruck veya şirketin geliştirdiği söylentili “25.000 dolarlık araba” da dahil olmak üzere yeni araç modellerini piyasaya sürmeyeceğini de doğruladı. Musk, devam eden işlemci çipi tedarik zinciri sorunları nedeniyle “Yeni araçlar sunsaydık, toplam araç üretimimiz düşecekti” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla’nın 2021 Kâr Rekoru Dördüncü Çeyreğe Kadar Devam Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör