Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

blank
Intel, 2021'de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

İçerik: Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı:

Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik zinciri kısıtlamalarını aştığı için çip üreticisinde satışlar için rekor bir yıl olduğunu söyledi.

Analistler, ABD merkezli firmanın daha sofistike bir yarı iletken hattına geçtiği için maliyetlerin arttığını ve marjların daraldığını da kaydetti.

Intel CEO’su Pat Gelsinger, “Dördüncü çeyrek, harika bir yıl için harika bir bitişi bizlere gösterdi” dedi.

Intel’in geçen yılki geliri, kazanç raporuna göre, yaklaşık 20.5 milyar doları son üç ayda olmak üzere 79 milyar doları buldu.

Çeyrekteki kar, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21’lik bir düşüşle 4.6 milyar dolar oldu.

2021 karı, önceki yılki net gelirden yaklaşık yüzde beş daha az olan toplam 19.9 milyar $ oldu. Gelsinger, bir kazanç çağrısı sırasında yaptığı açıklamada, geçen yıla “tedarik zinciri kısıtlamaları tarafından yumuşatılan emsalsiz talep” damgasını vurduğunu ve bunun gelecek yıla kadar sürmesi beklendiğini söyledi.

Küresel bir bilgisayar çipi sıkıntısı, akıllı telefonlardan dizüstü bilgisayarlara, arabalardan ev aletlerine kadar çok çeşitli endüstrileri etkiledi.

ABD çip devi Intel, artan talepten yararlanarak, ancak modern cihazları çalıştıran her zamankinden daha karmaşık yarı iletkenler üretmenin zorluklarıyla karşı karşıya kalarak, kendisini bu olgunun merkezinde buluyor.

Intel, şirket içi üretimi genişletmeye ve taşeron fabrikaların artan kullanımına dayanan yakın zamanda açıklanan bir stratejiyle, geçen yıl Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da yarı iletken üretimine büyük yatırımlar yaptı.

ABD’li milletvekilleri Çarşamba günü, yüksek teknoloji araştırma ve üretimi başlatmak, Çin ile rekabeti artırmak ve önemli bilgisayar çiplerinin küresel kıtlığını hafifletmek için teklifler üzerinde çalışıyorlardı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Philips 2022 TWS Kulaklık Serisi Piyasaya Sürüldü

Philips 2022 TWS Kulaklık Serisi Piyasaya Sürüldü: TAT2206 ve TAT2236 gerçek kablosuz stereo (TWS) kulaklıkları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör