ROKETSAN YALMAN, Tüm Testlerden Tam Not Aldı

blank
ROKETSAN YALMAN, Tüm Testlerden Tam Not Aldı

İçerik: ROKETSAN YALMAN, Tüm Testlerden Tam Not Aldı

ROKETSAN YALMAN, Tüm Testlerden Tam Not Aldı:

ROKETSAN, gelişmiş mühimmat yeteneklerini farklı platformlara uyarlamaya ve daha geniş ihtiyaçlara cevap vermeye devam ediyor. Son olarak şirketin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda son olarak Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterine girmesi beklenen YALMAN Silah Kulesi’nin test çekimleri paylaşıldı.

Direk üzerine entegre Elektro Optikli YALMAN/KMC ve FNSS KAPLAN-10 aracı Ağustos 2020’de görücüye çıktı. Üzerinde 2 UMTAS ve 4 CİRİT (pod içinde) bulunan YALMAN/KMC de IDEF’21’de sergilendi.

Roketsan’ın paylaştığı görüntülerde, farklı konfigürasyonlarda CİRİT ve UMTAS füzelerinin yüklü olduğu 3 araç yer alıyor. Araçlardan birine sadece CİRİT füzeleri yüklenirken, bir araca sadece UMTAS/L-UMTAS füzeleri, diğer araca ise CİRİT ve L-UMTAS füzeleri yüklendi. Bu sayede taretin farklı konfigürasyonlarda atış kabiliyetleri ortaya konuldu.

Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı, YALMAN kulesinin alımına ilişkin bir açıklama yaptı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, UMTAS ve CİRİT füzelerini ateşleyebilen “Kaideye Monte CİRİT Silah Sistemi Projesi” kapsamında atışların gerçekleştirildiği belirtildi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada,

“UMTAS ve CİRİT füzelerinin fırlatılması amacıyla başlatılan “Kaideye Monteli CİRİT Silah Sistemi Projesi” kapsamında, Konya’da gerçekleştirilen denetim ve kabul yangınlarında belirlenen hedefler başarıyla vuruldu.” dendi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ROKETSAN YALMAN, Tüm Testlerden Tam Not Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör