Türkiye ve Rusya Uzay Çalışmalarında İşbirliği Yapacak

blank
Türkiye ve Rusya Uzay Çalışmalarında İşbirliği Yapacak

İçerik: Türkiye ve Rusya Uzay Çalışmalarında İşbirliği Yapacak

Türkiye ve Rusya Uzay Çalışmalarında İşbirliği Yapacak:

Roscosmos’un davetlisi olarak Rusya’ya giden Türk Uzay Ajansı ve TÜBİTAK Uzay heyeti, Rusya’da yürütülen uzay çalışmaları için bir dizi ziyarette bulunurken, Türk Uzay Ajansı tarafından Roscosmos ile geliştirme konusunda görüşmelerin yapıldığı açıklandı. Yapılan toplantıda uzay alanında işbirliği ve gelecekteki potansiyel işbirlikleri ele alındı.

Rus TASS haber ajansının aktardığına göre, Roscosmos Devlet Uzay Faaliyetleri Kurumu, anlaşmanın “uzay alanında ülkeler arasında daha başarılı işbirliği için sağlam bir temel” oluşturması bekleniyor.

blank

TUA Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım ve beraberindeki heyet, MIR Uzay İstasyonu modülünü ve modül dışındaki kozmonotların çalışma koşullarını simüle etmek için tam olarak dev bir havuzun içine inşa edilen uzay modülünü inceleme fırsatı buldu.

Yapılan görüşmelerde her iki heyet; İki ülke insanlı uzay araştırmaları, uzay teknolojisinin kullanımı, uzayda bilimsel araştırma, gezegen araştırması, uzay takibi, uydu navigasyonu, telekomünikasyon ve iletişim alanlarında işbirliği yapmayı kabul etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türkiye ve Rusya Uzay Çalışmalarında İşbirliği Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör