VW’nin Sürücüsüz Arabaları Yakında Yollarda Olacak

blank
VW'nin Sürücüsüz Arabaları Yakında Yollarda Olacak

İçerik: VW’nin Sürücüsüz Arabaları Yakında Yollarda Olacak

VW’nin Sürücüsüz Arabaları Yakında Yollarda Olacak:

Volkswagen’in Çin bölümünün başkanı Stephan Wöllenstein, birkaç yıl içinde tamamen otonom kendi kendine giden arabaların Çin sokaklarında olacağını söyledi. Wöllenstein Alman basınına şunları söyledi: “3. ve 4. Kademe “otonom sürüş için şu anda gerekli teknik donanıma sahipler. Otonom sürüşün 3. aşaması aracın zaman zaman kendi kendine gidebilmesi; 4. aşama ise sürücünün aracı sürmekten tamamen vazgeçip, otonom aracın bir yolcusu gibi seyahat etmesi anlamına geliyor.

VW, önümüzdeki üç ila dört yıl içinde Çin’de Tier 4 tam otonom araçları seri üretebileceğini belirtiyor. Söz konusu araçlar, otoyolda düz sürüşün ötesinde, örneğin kavşaklar gibi kentsel alanlar gibi karmaşık durumlarda otonom olarak sürülebilecek.

Yakın zamana kadar bu alanda uluslararası rekabete ayak uydurmaya çalışan Çinli üreticiler, artık elektrikli otomobiller, otonom sürüş ve bağlanabilirlik konularında tam rekabet gücüne sahipler. Bu nedenle Volkswagen, Çin’deki araştırma ve geliştirme faaliyetlerini güçlendiriyor. Nitekim VW’nin Çin’deki yazılım şirketi Cariad’ın şu anda 700 olan çalışan sayısı önümüzdeki yıllarda ikiye katlanacak.

VW, bu faaliyeti ile sadece Çin’de değil, Avrupa’da da ciddi bir rekabet gücüne sahip olmayı hedefliyor. Nitekim, neredeyse tüm Çinli elektro-otomobil üreticileri şimdiden Avrupa pazarına girmeye hazırlanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: VW’nin Sürücüsüz Arabaları Yakında Yollarda Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör