İngiliz Ordusundan Robotlar İle İlgili Yeni Açıklama Geldi

blank
İngiliz Ordusundan Robotlar İle İlgili Yeni Açıklama Geldi

İçerik: İngiliz Ordusundan Robotlar İle İlgili Yeni Açıklama Geldi

İngiliz Ordusundan Robotlar İle İlgili Yeni Açıklama Geldi. İngiliz Ordusu, çatışma bölgelerinde robotların kullanımını araştırıyor. Project Theseus, makinelerin insanların mühimmat, giysi, yiyecek ve yakıt sağlamak için hayatlarını riske atma ihtiyacını nasıl azaltabileceğini inceliyor.

Üç şirkete, robotlar da dahil olmak üzere otonom sistemlerin kullanımını araştırmak için 3 milyon sterlinlik sözleşme verildi. Bristol’deki Savunma Bakanlığı (MOD) tedarik kolu, planın birliklerin “Amazon tarzı bir teslimat hizmeti” kullanmasına izin vereceğini söyledi.

Robotlar kendilerini havada veya yerde hareket ettirebilme yeteneğine sahip olacaklar. Projenin bu ilk aşaması, tehlikeli ve karmaşık kentsel ortamlarda birlikleri desteklemek için robot köpeklerin kullanımını da keşfedecek.

MOD tedarik kolu, Bristol’deki Abbey Wood’da bulunuyor. Horiba Mira UK, Marlborough Comms Ltd UK ve Rafael Israel şirketleri, Savunma Bakanlığı’nın Bristol’deki Abbey Wood’daki tedarik kolu tarafından ihale edildi.

SO2C Robotik ve Otonom Sistemler, Future Force Development lideri Binbaşı Matt McGarvey-Miles şunları söyledi: “Robotik ve otonom sistem yetenekleri, yakın gelecekte konuşlandırılmış sürdürülebilirliğin sağlanmasında artan bir rol oynayacak.

“Bunu yapmak, artan kütle ve ikmal temposu yoluyla savaş gücünü artıracak ve ayrıca insanlarımız için yaşam riskini azaltacak ve bu da görevin başarı olasılığının artmasına yol açacaktır.” Savunma Teçhizatı ve Destek’teki Geleceğin Yetenekleri Grubu’nun MOD tedarik kolu başkanı James Gavin, 50’den fazla şirketin projeyle ilgilendiğini belirtti.

“[Biz] daha sonra potansiyel çözümler sunan üç tedarikçiyi belirlemek için hızlı ve çevik bir şekilde çalıştık.” Projenin planının ilk aşamalarını aştığını söyledi. Bu proje aynı zamanda MOD inovasyon ekosistemi için de bir başarıdır” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İngiliz Ordusundan Robotlar İle İlgili Yeni Açıklama Geldi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör