Bayraktar AKINCI TİHA 3. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

blank
Bayraktar AKINCI TİHA 3. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

İçerik: Bayraktar AKINCI TİHA 3. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

Bayraktar AKINCI TİHA 3. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı. Baykar Savunma tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI Hücum İHA 3. dönem eğitimi başarıyla tamamlandı. İHA Pilotu, Faydalı Yük Operatörü, Mekanik/Motor, Elektronik YKI/YVT ve Silah Teknisyeni olarak görev yapacak kursiyerler Bayraktar AKINCI Hücum İHA 3. dönem eğitiminden başarıyla mezun oldu. Baykar Teknoloji Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla gelişmeyi duyurdu.

Paylaşımda, “Akıncı 3. Dönem kursiyerlerini mezun ettik. Görevini hakkıyla yapan; milletlerin kaderinin belirlenmesinde önemli rol oynayacak, vatanına hizmet edecek. Yolun uzun, yükün ağır. . Allah yardımcınız olsun. Memleketimize ve milletimize mezuniyetiniz hayırlı olsun.” Ekim 2021’de AKINCI TİHA 2. dönem eğitimi tamamlandı. Açıklamada, “TİHA 79. dönem eğitimini başarı ile tamamlayan Bayraktar #RAIDER 2 kursiyerimiz mezun oldu. İHA Pilotu olarak görev yapacak kursiyerlerimize başarılar dileriz. Faydalı Yük Operatörleri, Mekanik/Motor, Elektronik YKI/YVT ve Silah Teknisyenleri.” söyledi.

Baykar Savunma 3 Bayraktar AKINCI TİHA’yı teslim etti. Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde yürütülen proje kapsamında 2017 yılında BAYKAR tarafından yerli ve milli imkanlarla yapımına başlanan Bayraktar AKINCI TİHA’nın ilk teslimatı 6 Aralık’ta gerçekleşti.

2019, 29 Ağustos 2021 Pazar günü düzenlenen törenle TSK envanterine alındı. Baykar Savunma tesislerinde düzenlenen teslim töreni alanında 7 AKINCI TİHA hazır bulunurken, ilk etapta 3 Bayraktar AKINCI TİHA güvenlik güçlerine teslim edildi. Teslimat töreninde konuşan Baykar Savunma Teknolojileri Lideri Selçuk Bayraktar, “2’den fazla ülke ile ihracat sözleşmesi imzalandı” dedi. Daha sonra yapılan açıklamada 10 ülke ile anlaşma imzalandığı belirtildi. AKINCI TİHA’dan edinilen tecrübe ile gelişmeye başlayan Bayraktar TB13 SİHA, 3. dakikada gökyüzüyle buluşacak.

Bayraktar Akıncı Saldırı İnsansız Hava Aracı. Eşsiz bükümlü kanat yapısı ile 20 metre kanat açıklığına sahip olan ve çok sayıda mini akıllı mühimmat taşıyabilen AKINCI Hücum İHA’sı (TİHA), benzersiz yapay zeka sistemi sayesinde aynı zamanda daha akıllı ve çevre şartlarının farkında olacak, kullanıcılarına gelişmiş uçuş ve teşhis fonksiyonları sunacak.

Bayraktar TB2 gibi sınıfında lider olmayı hedefleyen Akıncı, savaş uçaklarının yaptığı bazı görevleri de yerine getirecek. Taşıdığı elektronik destek podu, uydu haberleşme sistemleri, havadan havaya radarlar, engel tespit radarı, sentetik açıklıklı radar gibi çok daha gelişmiş faydalı yüklerle hizmet verecek. Savaş uçaklarının yükünü azaltacak olan Akıncı ile havadan bombardıman da gerçekleştirilebilecek. Ülkemizde milli olarak geliştirilen havadan havaya füzelerle donatılacak olan Akıncı İHA, hava-hava görevlerinde de kullanılabilecek.

Kendi sınıfında dünyanın en ileri teknolojik sistemi olmak için üzerinde çalışılan Bayraktar Akıncı Taarruz İnsansız Hava Aracı Sistemi yerli ve milli olarak MAM-L, MAM-C, Cirit, L-UMTAS, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83 mühimmat ile donatılacak.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bayraktar AKINCI TİHA 3. Dönem Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör