Google Drive, WhatsApp’a Sınırlı Depolama Alanı Verecek

blank
Google Drive, WhatsApp'a Sınırlı Depolama Alanı Verecek

İçerik: Google Drive, WhatsApp’a Sınırlı Depolama Alanı Verecek

Google Drive, WhatsApp’a Sınırlı Depolama Verecek. Google Drive’daki WhatsApp yedeklemeleri, Android cihazlar için yedeklemeler için bir sınır önermek için çevrimiçi olarak ortaya çıkan bazı referanslar çalıştığı için gelecekte artık sınırsız depolama alanı elde edemeyebilir.

iPhone’daki WhatsApp kullanıcıları, iCloud’da yedeklemeleri depolamak için zaten sınırlı alana sahipti. Ancak bu, Android kullanıcıları için geçerli değildir, çünkü şimdiye kadar sohbet yedeklerini saklamaları için Google Drive’da sınırsız depolama alanı sağlanmıştır.

WhatsApp, kullanıcıların Android’de yedekleme boyutlarını yönetmelerine yardımcı olmak için bazı değişiklikler getirebilir. WhatsApp beta izleyicisi WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, anlık mesajlaşma uygulamasının kodunda güncellemeyi gösteren bazı değişiklikler göründü.

WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, Google Drive dolmak üzereyken ve verilen kotaya ulaştığında kullanıcıları bilgilendirmek için bildirimleri gösteren bildirim çubuğunu gösterecek. Bu bildirimler, kullanıcılar sohbetlerini WhatsApp’ta yedeklediğinde verileyebilecek. Ayrıca, kullanıcılara verilen limiti doldurmamak için belirli dosya türlerinin yedeklenmesini engelleme seçenekleri sunulabilecek.

Bildirilen değişiklik, Google’ın WhatsApp yedeklerini depolamak için belirli bir kota sunacağını gösteriyor. Kullanıcılara sunulacak yeni kota, Google Drive’da bulunan mevcut 15 GB ücretsiz depolama alanının üzerinde ve üzerinde olacak. Değişiklik, Google Drive’ın WhatsApp’tan yedekleri saklamak için sınırsız depolama alanına sahip olduğu mevcut durumdan farklı olacak.

Bir destek sayfası, WhatsApp yedeklemelerinin şu anda kullanıcılara sunulan Google Drive depolama kotasını kullanmadığını gösteriyor. Bununla birlikte, Apple, WhatsApp yedeklemelerini iCloud depolama tahsisinin bir parçası olarak gördüğünden, iPhone kullanıcıları bu ayrıcalığa sahip olmayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Drive, WhatsApp’a Sınırlı Depolama Alanı Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör