Meta, Metaverse Laboratuvarlarının Sonuçlarını Paylaşacak

blank
Meta, Metaverse Laboratuvarlarının Sonuçlarını Paylaşacak

İçerik: Meta, Metaverse Laboratuvarlarının Sonuçlarını Paylaşacak

Meta, Metaverse Laboratuvarlarının Sonuçlarını Paylaşacak. Ekim ayından bu yana Facebook, şirketin adını değiştirdi, insanların sanal gerçeklik avatarları veya teleport aracılığıyla antik Roma gibi yerleri görmek için dijital olarak bağlanabilecekleri bir internet vizyonunu dile getirdi ve metaverse yatırım çılgınlığının tetiklenmesine yardımcı oldu.

Şirket, şimdi Meta Platforms, Çarşamba günü dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladığında, yatırımcılar CEO Mark Zuckerberg’in mevcut tutkusunun finansal etkisine yeni bir pencere açacak.

Meta, artırılmış ve sanal gerçeklik donanım birimi Reality Labs’ın sonuçlarını ilk kez ortaya çıkarmayı planlıyor, şirketin daha önce uyardığı bir yatırım, 2021 karına 10 milyar dolar isabet edecek ve olmayacaktı.

Facebook-Parent Meta, ‘Dünyanın En Hızlı’ AI Süper Bilgisayarını Oluşturuyor. Şirket, farklı cihazlar aracılığıyla erişilebilen ve Zuckerberg’in mobil internetin halefi olabilir, geniş bir fütüristik ortak sanal alem fikri olan metaverse’e doğru inşa etmek için mühendisleri işe alıyor ve birden fazla sanal gerçeklik oyun stüdyosu satın alıyor.

Analistler, Reality Labs bölümünün karlılığı, reklamcılık tarafında ne kadar uzun bir süre sürüklenebileceği ve VR kulaklık satışlarının gücüne dair kanıtlar hakkında göstergeleri görmek isteyeceklerini söyledi. VoxPop’tan VR pazar analisti Stephanie Llamas, “Bir analist olarak Facebook kazançlarını cerrahi olarak araştırmak zorunda kalmamak benim için çok büyük bir adım” dedi.

Meta’nın Kustomer Startup Satın Alma İşlemi AB Watchdog Tarafından Onaylandı
Meta, önceki yılın tatil alışveriş sezonunda VR Quest 2 kulaklıklarının “güçlü lansmanı” ile olumsuz bir şekilde karşılaştırıldığında, dördüncü çeyrekte reklam dışı gelirin yıldan yıla düşmesini beklediğini söyledi.

Şirket, Quest kulaklıklarının satış rakamlarını açıklamadı, ancak Quest 2’nin yüz köpük astarları için Temmuz ayında yapılan bir geri çağırma bildirimi, bunun Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 4 milyon birimi etkilediğini söyledi. Son tatil döneminde kulaklıklar için güçlü satışların bir işareti olarak, Oculus uygulaması Noel Günü’nde ücretsiz iPhone uygulamaları için ABD App Store’da en üst sırada yer aldı.

Bununla birlikte, teknoloji devi Ekim ayında dördüncü çeyrekte “önemli bir belirsizlikle” karşılaştığını söyledikten sonra, yatırımcıların aklında ilk sırada Meta’nın temel dijital reklamcılık işinin gidişatı olacak. Alphabet Inc’in Google’ından sonra dünyanın en büyük ikinci dijital reklam platformuna sahip olan şirket, Apple’ın Meta’nın sosyal medya hizmetleri Facebook ve Facebook’ta reklamlarını hedeflemesini ve ölçmesini zorlaştıran Apple’ın gizlilik değişikliklerinden sürekli darbelerle karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı.

Instagram. Analistler, Meta’nın gelecek kazançları için çıtayı düşük tuttuğunu, ancak bu etkiler ve COVID-19 pandemisi ile ilgili sorunlar hakkında soruların devam ettiğini söyledi. Evercore ISI analisti Mark Mahaney, “Apple izleme değişikliğinin Eylül çeyreğinde Facebook üzerinde açıkça olumsuz bir etkisi oldu” dedi. “Soru şu ki, bu riski daha da azaltabildiler mi yoksa daha mı büyüdü?”

Global X’te bir araştırma analisti olan Pedro Palandrani, metaverse’nin “uzun vadeli bir hikaye” olduğunu söyledi, ancak kısa vadede yatırımcılar Meta’nın Apple’ın politikasını, e-ticaret güncellemelerini ve mesajlaşma veya benzeri özelliklerden para kazanmanın yollarını arayacaklarını söyledi.

2020’de yaklaşık 86 milyar dolar gelir bildiren Meta, metaverse’de nasıl para kazanacağını henüz ayrıntılı olarak açıklamadı. Kasım ayında, sürükleyici mağazalardan ücretli karma gerçeklik etkinlikleri düzenlemeye kadar markalar için potansiyel fırsatlara dikkat çekti.

Şirket, önümüzdeki ay sanal bir yuvarlak masa toplantısında marka değişikliğini ve metaverse planlarını tartışmak üzere bir grup reklam yöneticisini davet etti. Wall Street tahminlerine göre, Meta’nın yıllık %18.9 artışla 33.38 milyar $ gelir bildirmesi bekleniyor ve hisse başına üç ayda bir 3.84 $ , hafif bir düşüş. Şirket, toplam 2021 harcamalarının 70 milyar $ – 71 milyar $ ve tam yıl 2022 giderlerinin 91 milyar $’a ulaşmasını beklediğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Meta, Metaverse Laboratuvarlarının Sonuçlarını Paylaşacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör