Spotify, COVID-19 Podcast Bölümlerine Bağlantı Ekledi

blank
Spotify, COVID-19 Podcast Bölümlerine Bağlantı Ekledi

İçerik: Spotify, COVID-19 Podcast Bölümlerine Bağlantı Ekledi

Spotify, COVID-19 Podcast Bölümlerine Bağlantı Ekledi. Önümüzdeki birkaç gün içinde Spotify, COVID-19 hakkında bir tartışma içeren herhangi bir podcast bölümüne bir içerik tavsiyesi ekleyeceğini söyledi. Bu tavsiye, dinleyicileri şirketin COVID-19 Hub’ına yönlendirecek.

Mevcut yinelemesinde, sayfa BBC, ABC News ve Foreign Policy’den podcast’lere bağlantılar içeriyor. “Bildiğimiz kadarıyla, bu içerik danışmanlığı büyük bir podcast platformu tarafından türünün ilk örneği”. Ancak, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları da benzer önlemler aldı.

Spotify ayrıca içerik kurallarını herkese açık olarak paylaşma sözü verdi. Gelecekte, Spotify’ın ana web sitesi aracılığıyla da erişilebilir olacaklar ve şirket bunları çeşitli diğer dillere çevirmeye söz verdi. Son olarak şirket, podcast yapımcılarına ve diğer yaratıcılara sunduğu araçlarda içerik yönergelerini vurgulamanın yollarını test etmeye başlamayı planladığını söyledi.

Daniel Ek,”İçerik oluşturucu ifadesini kullanıcılarımızın güvenliği ile dengelerken desteklemede oynayacağımız kritik bir rol olduğunu biliyoruz” dedi. “Bu görevde, içerik sansürü pozisyonu almamamız ve aynı zamanda kuralların ve bunları ihlal edenler için sonuçların mevcut olduğundan emin olmamız benim için önemli.”

Eylem, müzisyenler Neil Young ve Joni Mitchell’in Rogan’ın podcast’ini ve yanlış bilgileri daha geniş bir şekilde ele almasını protesto etmek için müziklerini akış platformundan çekmesinden sonra geldi. Bu hafta sonu yazar Brené Brown, Spotify’a özel podcast’inin yeni bölümlerini “bir sonraki duyuruya kadar” yayınlamayacağını söyledi.

Young, kataloğunu platformdan ilk kez çektikten sonra şirket, pandeminin başlangıcından bu yana COVID ile ilgili 20.000 bölümü kaldırdığını iddia ederek yanlış bilgilere karşı rekorunu savundu. Ancak, bu taramanın bir parçası olarak Spotify, Joe Rogan Experience’ın hiçbir bölümünü kaldırmamış gibi görünüyor.

Örneğin, Dr. Robert Malone’un yanlış bir şekilde “kitlesel oluşum psikozunun” insanları aşıların COVID-19’a karşı etkili olduğuna inandırdığını iddia ettiği tartışmalı bölümü hala dinleyebilirsiniz. Verge daha sonra şirketin COVID-19 içerik yönergelerini yayınladı. Spotify, dahili bir notta, Rogan’ın içeriğinin “kaldırma eşiğini karşılamadığını” söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify, COVID-19 Podcast Bölümlerine Bağlantı Ekledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör