Tesla, Avrupa’daki Şarj Cihazlarını Başka EV’lere Açıyor

blank
Tesla, Avrupa'daki Şarj Cihazlarını Başka EV'lere Açıyor

İçerik: Tesla, Avrupa’daki Şarj Cihazlarını Başka EV’lere Açıyor

Tesla, Avrupa’daki Şarj Cihazlarını Başka EV’lere Açıyor. Bugünden itibaren Tesla’ya ait olmayan elektrikli araç sahipleri, Fransa ve Norveç’teki seçkin Supercharger’larda pillerini şarj edebilecek. Sürücüler, Tesla uygulamasında uygun yerleri bulabilir.

Tesla’nın paylaştığı ekran görüntülerine göre, Fransa’da 20 ve Norveç’te 15 bu tür site var. Tesla, Kasım ayında Supercharger ağına daha geniş erişim sağlamaya başladı. Başlangıçta Tesla olmayan elektrikli araç sürücülerinin araçlarını Hollanda’daki 10 istasyonda şarj etmesine izin verdi.

Pilot uygulama olarak Hollanda, Fransa, Norveç, Almanya ve Belçika’da yaşayan EV sürücülerine açıktır. Şimdilik yalnızca CCS özellikli araçlar desteklenmektedir. Tesla sahipleri, Supercharger istasyonlarında normal şekilde şarj etmeye devam edebilecek, ancak diğer EV’lerin sürücülerinin “geniş bir araç yelpazesini şarj etmeyi ve bu araçları barındırmak için sitelerimizde ayarlamaları desteklemek” için bazı ek ücretler ödemeleri gerekecek.

Şirket, her sitedeki olası tıkanıklıklara göz kulak olacağını söyledi. Pilotun gelecekteki genişlemesi kapasiteye bağlı olacak, ancak Tesla “Supercharger ağını kullanan daha fazla müşterinin daha hızlı genişleme sağladığını” söyledi. Sonunda tüm sitelerini tüm EV sahiplerine açmayı hedefliyor.

Tesla, şarj konumlarının genel kullanılabilirliğini artırmak ve daha fazla sürücüyü elektrikli bir araç seçmeye teşvik etmek için (elbette biraz daha fazla kazanç sağlarken) Supercharger konumlarını Tesla olmayan EV’lere açma hedefinin uzun süredir olduğunu söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Avrupa’daki Şarj Cihazlarını Başka EV’lere Açıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör