Youtube’a Size Özel Radyo Kanalları Önerileri Geliyor

blank
Youtube'a Size Özel Radyo Kanalları Önerileri Geliyor

İçerik: Youtube’a Size Özel Radyo Kanalları Önerileri Geliyor

Youtube’a Size Özel Radyo Kanalları Önerileri Geliyor. YouTube Music’in kullanıcılara mobil uygulamada “Önerilen radyolar” sekmesini göstermeye başladığı bildiriliyor. Ancak, yeni özellik şu anda test aşamasında görünüyor ve yalnızca sınırlı sayıda kullanıcı tarafından görülebiliyor.

YouTube Müzik’te zaten tek tek şarkılara dayalı oynatma listeleri oluşturan bir radyo özelliği var. Yeni özellik ana ekranda belirir ve radyo istasyonları her besleme yenilemesinde değişir. Açıldığında, YouTube Music’teki radyo istasyonu çalma listesini gösterir ve çalma listesinin sonsuz olduğunu belirten bir açıklamaya sahiptir.

Yeni “Önerilen radyolar” sekmesi, mobil uygulamalarda Ana ekranda görünür, ancak kullanıcıların onu bulmak için biraz kaydırmaları gerekir. YouTube Music’in yeni sekmesinde, arka planda radyo dalga biçimlerinin yanı sıra sanatçının veya albüm resminin bir fotoğrafı ve sol üst köşede YouTube Music’in logosu bulunan kapak resmi olan 10 radyo istasyonu gösteriliyor. Radyo istasyonunun kapak resminde en fazla üç sanatçı veya albüm kapağı olabilir.

Radyo istasyonları, her besleme yenilemesinde tekrar tekrar değişir. Esasen bu, Spotify’ın her açıldıklarında yenilenen radyo – şarkı veya sanatçı – çalma listelerine benzer şekilde çalışır. YouTube Music’in radyo istasyonları, bir sanatçının veya türün adını alabilir. Onlara bazen on yıl da eşlik eder – 1990’lar, 2000’ler, 2010’lar veya diğerleri. Ayrıca Deep Cuts, Popular, Downbeat, Familiar veya diğerleri gibi başka açıklamaları da olabilir.

Yayın tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre, radyo istasyonlarının kapak resimleri bazen sahip oldukları diğer sanatçıları da gösterebilir. Raporda paylaşılan bir örnek, Pop Radio – Deep Cuts adlı bir çalma listesinin Concorde, Vampire Weekend ve Mr Little Jeans gibi sanatçıları içerdiğinden bahsediyor.

Bir kullanıcı radyo istasyonunu açtığında, otomatik olarak çalmak yerine bir çalma listesi gibi açılır ve “Sizin için özelleştirilmiş sonsuz müzik. Her zaman güncellenir” ifadesini içeren bir açıklamaya sahiptir. Kullanıcılar ayrıca “Kitaplığa Ekle” seçeneğine ve çalma listesini cihazlarına indirme seçeneğine sahip olacaklar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Youtube’a Size Özel Radyo Kanalları Önerileri Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör