Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası 2022’de İstanbul’da Olacak

blank
Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası 2022'de İstanbul'da Olacak

İçerik: Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası 2022’de İstanbul’da Olacak

Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası 2022’de İstanbul’da Olacak:

Dünya çapında 100’den fazla federasyonu bünyesinde barındıran ‘Küresel E-Spor Federasyonu’ (GEF), tarihindeki ilk ‘Küresel E-Spor Oyunları’nı (GEG) Singapur’da gerçekleştirdi. Dünyanın dört bir yanındaki E-Spor paydaşları bir araya gelerek Global E-Sports Games’in 2022 turnuvasına İstanbul’un ev sahipliği yapmasına karar verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki SPORT İSTANBUL, ‘Küresel E-Spor Oyunları’nı (GEG) İstanbul’da gerçekleştirmek için yaptığı girişimlerin ödülünü aldı. Aralık 2022’de e-Spor tutkunlarının gözü İstanbul’da olacak. İstanbul, ikinci kez düzenlenecek olan Global E-Spor Oyunları’na ev sahipliği yapacak.

SPOR İSTANBUL Genel Müdürü İ. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Ali Kiremitçioğlu ve Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir katıldı.

blank

GEG 2021, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, İngiltere, Arjantin, Brezilya ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere birçok farklı ülkeden E-Sporcuları bir araya getirdi. GEG 2’de eFootball2021, Street Fighter ve DOTA 22 turnuvaları düzenlendi. GEF, etkinliğin son gününde İstanbul’un ev sahipliğinde önümüzdeki yıl E-Sporcuların bir araya geleceğini belirtti. İstanbul’da düzenlenecek etkinliğin ardından GEG’e 2023’te Riyad, 2024’te Çin, 2025’te BAE ve 2026’da ABD ev sahipliği yapacak.

16 Aralık 2019’da Singapur’da kurulan GEF’in dünya çapında 100’den fazla üye federasyonu bulunmaktadır. 25’in üzerinde stratejik ve ticari ortakla GEF, Esports endüstrisinden paydaşları bir araya getiriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın En Büyük E-Spor Turnuvası 2022’de İstanbul’da Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör