PS4 Ve PS5 Kullanıcıları Discord’ta Paylaşım Yapabilecek

blank
PS4 Ve PS5 Kullanıcıları Discord'ta Paylaşım Yapabilecek

İçerik: PS4 Ve PS5 Kullanıcıları Discord’ta Paylaşım Yapabilecek

PS4 Ve PS5 Kullanıcıları Discord’ta Paylaşım Yapabilecek. Bugünden itibaren PS4 ve PS5 oyuncuları PSN hesaplarını Discord’a bağlayabilir. Başlangıçta bu, PlayStation oyun etkinliğinizi Discord profilinizde görüntüleyebileceğiniz ve oradaki arkadaşlarınızın ne oynadığınızı görmelerine izin verebileceğiniz anlamına geliyor – Xbox oyuncularının 2018’den beri yapabildiği bir şey. PSN ID’nizi, insanların sizi orada arkadaş olarak eklemesini kolaylaştırmak için Discord profilinizde kullanabilirsiniz.

Başlamak için PC veya mobil cihazlarda Discord uygulamasını veya web sitesini açın, ardından Kullanıcı Ayarlarının Bağlantılar bölümüne gidin. PSN hesabınızı bağlayabilirseniz bir PlayStation simgesi görürsünüz. Discord, özelliği ABD’deki insanlardan başlayarak kademeli olarak herkese sunuyor, bu nedenle hemen erişiminiz olmayabilir.

Bunlar, özellikle çapraz oyunun daha yaygın hale gelmesi ve arkadaşların farklı platformlarda birlikte oyun oynaması nedeniyle kullanışlı özelliklerdir. Örneğin, bir Xbox sahibiyseniz, Discord’a atlayabilir ve arkadaşlarınızın PC veya PlayStation’da Destiny 2 veya Rainbow Six Extraction oynayıp oynamadığını görebilir ve onlarla birlikte oynayabilirsiniz.

Discord.Discord’da PSN oturum açma ekranıyla birlikte açılır bir tarayıcı penceresini gösteren ekran görüntüsü
Sony ve Discord’un geçen Mayıs ayında duyurduğu bir ortaklığın sonuçlarını görmeye başlıyoruz. Sony Interactive Entertainment CEO’su “Amacımız, gelecek yılın başlarından itibaren Discord ve PlayStation deneyimlerini konsolda ve mobilde daha da yakınlaştırarak arkadaşların, grupların ve toplulukların birlikte oyun oynarken takılmalarına, eğlenmelerine ve daha kolay iletişim kurmalarına olanak tanımak” dedi. SIE ayrıca mesajlaşma, sesli ve görüntülü sohbet platformuna da azınlık yatırımı yaptı.

Microsoft’un daha önce Discord’u en az 10 milyar dolara satın almak için görüşmelerde olduğu söyleniyordu. Diğer potansiyel taliplerin ilgilendikleri bildirilse de, Discord bağımsız bir şirket olmaya devam ediyor. Yine de, bu yıl şimdiden çok sayıda büyük oyun anlaşması üzerinde anlaşmaya varılmışken, geleceğin ne olacağını kim bilebilir?

Bu arada Discord ve Sony, işbirliği yapmanın başka yollarını arıyor. Discord bir blog gönderisinde, “PlayStation ile ortaklığımızı sürdürmekten ve arkadaşlarınız ve topluluklarınız için toplu olarak nasıl harika paylaşılan deneyimler oluşturabileceğimizi keşfetmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: PS4 Ve PS5 Kullanıcıları Discord’ta Paylaşım Yapabilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör