YouTube Shorts’a Seslendirme Özelliği Gelebilir

blank
YouTube Shorts'a Seslendirme Özelliği Gelebilir

İçerik: YouTube Shorts’a Seslendirme Özelliği Gelebilir

YouTube Shorts’a Seslendirme Özelliği Gelebilir:

Google’ın sahip olduğu video platformunun TikTok rakibi YouTube Shorts, Eylül 2020’de piyasaya sürüldü ve şu anda 100’den fazla ülkede mevcut. YouTube Shorts, içerik oluşturucuların 60 saniyeye kadar video klipler oluşturmasına ve platformda paylaşmasına olanak tanıyor. Lansmanında, klibin belirli bölümlerine metin ekleme, otomatik altyazılar, filtreler ve renk düzeltme gibi temel özellikler sunuyordu. Şirketin şu anda Shorts için özel bir seslendirme özelliği geliştirdiği açıklandı. Şu anda Android’deki YouTube uygulaması, içerik oluşturucuların YouTube kitaplığından Shorts’a ses eklemesine olanak tanıyacak.

Shorts seslendirme özelliği, YouTube’un Android sürümünün yıkılması sırasında yeni kod dizileri tespit ettiği bildirilen XDA Developers tarafından geliştiriliyor. İddia edilen kod 17.04.32_beta sürümünde bulundu. Daha önce de belirtildiği gibi, YouTube içerik oluşturucuları Shorts çekerken yalnızca YouTube’un kitaplığındaki sesi kullanabilecek. Şu anda, Shorts’larına özel ses klipleri eklemek için üçüncü taraf video düzenleyicileri kullanmaları gerekecek. Seslendirme özelliği, Android için YouTube uygulamasının en son beta sürümünde henüz yayında değil. Ayrıca YouTube, seslendirme özelliğinin kullanıma sunulmasıyla ilgili herhangi bir resmi bilgiyi henüz paylaşılmadı.

YouTube, TikTok’un popülerleştirdiği kısa klipler trendinde kendine yer açmaya çalışıyor gibi görünüyor. Diğer sosyal medya platformları, Meta’ya ait Instagram Reels ve Snapchat’in Spotlight özelliği gibi benzer özelliklerle geldi. Bu platformlar, kısa komedi skeçleri ve viral dans videoları yaparak büyük bir hayran kitlesi geliştiren genç yaratıcıları platformlarına çekiyor. Geçen yıl, Mayıs ayında YouTube, Shorts’ta popüler klipler çeken içerik oluşturucular için 100 milyon dolarlık bir fon duyurdu. Fon, yaratıcılara 2022 boyunca ödeme yapacağı söyleniyor. TikTok, üç yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 milyar doların üzerinde bir fonla benzer bir fon başlattı.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube Shorts’a Seslendirme Özelliği Gelebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör