Google Haritalar, Sahte Yorumları Engelleme Tekniğini Açıkladı

blank
Google Haritalar, Sahte Yorumları Engelleme Tekniğini Açıkladı

İçerik: Google Haritalar, Sahte Yorumları Engelleme Tekniğini Açıkladı

Google Haritalar, Sahte Yorumları Engelleme Tekniğini Açıkladı. Yorum bombardımanı, birçok kişinin (veya birden fazla hesabı olan birkaç mağdur kişinin) bir ürünü, işletmeyi veya hizmeti genellikle kötü niyetle olumsuz yorumlarla engellediği bir yoldur.

Bu, kulaktan kulağa yayılan küçük veya yerel bir işletmeye ciddi şekilde zarar verebilir. Google, her gün Haritalar’da milyonlarca inceleme yayınlandığını ve yorum saldırısını ortadan kaldırmak için kullandığı bazı önlemleri ortaya koyduğunu söylüyor.

Google Haritalar ekibi bir videoda, “Ekibimiz, Haritalar’da kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği güvenilir ve gerçek dünya deneyimine dayalı tutmaya kendini adamıştır” dedi. Bu çalışma, işletmelerin kötüye kullanımdan ve sahtekarlıktan korunmasına yardımcı olur ve incelemelerin kullanıcılar için faydalı olmasını sağlar. İçerik politikaları “yanıltıcı, yanlış ve kötüye kullanım amaçlı incelemeleri platformumuzdan uzak tutmak için” tasarlanmıştır.

Google Haritalar’da kullanıcı tarafından oluşturulan içerik lideri Ian Leader, bir blog gönderisinde, makine öğreniminin denetleme sürecinde önemli bir rol oynadığını yazdı. Google’ın “kalıpları belirlemede iyi oldukları için ilk savunma hattı” olan denetleme sistemleri, olası politika ihlalleri için her yorumu inceler. Örneğin, yorumun içeriğine, bir kullanıcı veya işletme hesabının geçmişine ve bir yerle bağlantılı olağan dışı bir etkinlik olup olmadığına bakarlar (bir yıldızlı veya beş yıldızlı incelemelerdeki ani artışlar gibi).

Lider, makinelerin “sahte ve hileli içeriğin büyük çoğunluğundan” herhangi bir kullanıcı görmeden önce kurtulduğunu kaydetti. İşlem sadece birkaç saniye sürebilir ve modeller bir incelemede herhangi bir sorun görmezse, diğer kullanıcıların okuması için hızlı bir şekilde hazır olacaktır.


Ayrıca işletmeler ve kullanıcılar tarafından işaretlenen incelemeleri manuel olarak değerlendiren bir ekip var. Google, bazı durumlarda rahatsız edici incelemeleri kaldırmanın yanı sıra kullanıcı hesaplarını askıya alır ve dava açar. Ek olarak, ekip “potansiyel kötüye kullanım risklerini belirlemek için proaktif olarak çalışır.” Örneğin, bir seçimle bağlantılı yerleri daha dikkatli bir şekilde inceleyebilir.

Google, dünyada olup bitenlere bağlı olarak politikaları sıklıkla günceller. Lider, şirketler ve hükümetler insanlardan tesislere girmelerine izin verilmeden önce COVID-19 aşısı olduklarına dair kanıt istemeye başladıklarında, “bir işletmeyi sağlık ve güvenlik politikaları nedeniyle eleştiren Google yorumlarını kaldırmak veya bir aşı talimatına uymak için ekstra korumalar uyguluyoruz” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Haritalar, Sahte Yorumları Engelleme Tekniğini Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak. The Wall Street Journal, COVID-19’a karşı aşılanan Amazon depo …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör