Google’ın Pixel Telefonları En Başarılı Performansını Yaşıyor

blank
Google'ın Pixel Telefonları En Başarılı Performansını Yaşıyor

İçerik: Google’ın Pixel Telefonları En Başarılı Performansını Yaşıyor

Google’ın Pixel Telefonları En Başarılı Performansını Yaşıyor. Google’ın Pixel telefon serisi, ilk Pixel’in 2016’da geri gelmesinden bu yana genellikle en sevilen Android cihazlarından biri oldu. Ancak hiçbir zaman büyük satış oranlarına sahip olmadılar.

Google hala Apple ve Samsung ile kıyaslama yapmasa da şirket, Pixel’in şimdiye kadarki en iyi satış çeyreğine sahip olduğunu söylüyor. Bugünkü medya toplantısında CEO Sundar Pichai, şirketin donanım performansına değindi. “4. çeyrekte Pixel için tüm zamanların üç aylık satış rekorunu kırdık” dedi. “Bunu, son derece zorlu bir tedarik zinciri ortamına rağmen başardık.”

Pichai, Pixel 6’nın hem müşteriler hem de operatör ortakları arasında popüler olduğunu kanıtladığını belirtti. Tahminimize göre, Pixel 6 ve 6 Pro, muhtemelen Google’ın yıllardır piyasaya sürdüğü en iyi Pixel telefonlar ve görünüşe göre bu satış kayıtları bunu destekliyor. Ne yazık ki, Google satış rakamlarını açıklamıyor, ancak bu konuda pek yalnız değil.

Piksel satışları, tüm Google donanımını (diğer şeylerin yanı sıra) kapsayan, basitçe “diğer” olarak adlandırılan bir kategoride toplanır. “Diğer” kategoriden elde edilen gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artarak çeyrek için 8,2 milyar dolar oldu.

Bu, Google’ın genel gelirinin küçük bir parçası – şirket, geçen yılın dördüncü çeyreğinde, bir önceki yıla göre yüzde 32 artışla toplam 75,3 milyar dolar gelir elde etti.

Diğer finans haberlerinde, şirket hisselerini bölüyor. Bu, 1’e 20’lik bir bölünme, yani bir şirket paylaşımı yakında çok daha ucuz 20 hisseye denk gelecek.

Şirketin hisse senedi fiyatının günü 2,757,57 $ ile kapattığı düşünüldüğünde, bu bölünme hissenin çok daha uygun fiyatlı olacağı anlamına geliyor. Apple ve Google daha önce hisselerini böldü, ancak 20’ye 1 bölünme oldukça sıra dışı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’ın Pixel Telefonları En Başarılı Performansını Yaşıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör