Skoda, Yeni Elektrikli Arabası ENYAQ Coupe iV’yi Tanıttı

blank
Skoda, Yeni Elektrikli Arabası ENYAQ Coupe iV'yi Tanıttı

İçerik: Skoda, Yeni Elektrikli Arabası ENYAQ Coupe iV’yi Tanıttı

Skoda, Yeni Elektrikli Arabası ENYAQ Coupe iV’yi Tanıttı. ŠKODA, elektrikli ürün serisine bir yenisini daha ekledi. Tamamen elektrikli ENYAQ iV’nin başarısının ardından, ürün yelpazesini zarif bir coupe SUV ile genişletti. Dünya prömiyerini gerçekleştiren ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV, sportif çizgileriyle elektrikli otomobil dünyasına daha zarif bir tasarım teması getiriyor.

Ancak, ŠKODA ilk kez tamamen elektrikli ENYAQ iV serisine bir RS versiyonu ekliyor. Atletik ve zarif çizgileriyle dikkat çeken ENYAQ COUPÉ iV, ferah bir yaşam alanı da sunuyor. 180 PS-299 PS arasında dört farklı güç çıkışına ve iki farklı pil boyutuna sahip olan ENYAQ COUPÉ iV, arkadan çekişli veya dört tekerlekten çekişli olarak tercih edilebiliyor. WLTP normlarına göre 545 kilometreye kadar menzil sunan yeni model, hızlı şarj kapasitesine de sahip.

Yeni modelin ürün yelpazesi, 180 kWh pil ve 60 PS güç çıkışına sahip ENYAQ COUPÉ iV 62 ile başlıyor. Yelpazenin en üstünde, daha büyük aküye ve ön aksa ikinci bir motora sahip ENYAQ COUPÉ iV 80x ve ENYAQ COUPÉ RS iV bulunur. Modelin en performanslı versiyonu olan ENYAQ COUPÉ RS iV, 299 PS güç ve 460 Nm tork üretiyor.

Bu yeni sportif versiyon aynı zamanda markanın ilk tamamen elektrikli ŠKODA RS’si. RS versiyonu, siyah tasarım detayları ve RS logoları ile her zaman olduğu gibi daha dinamik sürüşü ile dikkat çekiyor.

ŠKODA’nın tamamen yeni elektrikli coupe’si, zaten başarılı olan ENYAQ iV’nin rüzgar direnci katsayısını daha da geliştirerek 0,234 cd’ye düşürdü. ENYAQ COUPÉ iV böylece çok daha yüksek bir verimlilik seviyesi sunar.

Düşük dirençle daha uzun menzile gidebilir. Opsiyonel çeki demiri ile 1.400 kg’a kadar olan römorkları 8 derece eğime kadar çekebilme kapasitesine sahiptir.

Çevre dostu ENYAQ COUPÉ iV, daha sürdürülebilir malzemeler kullanılarak geri dönüştürülmüş PET şişelerden ve yeni yünden yapılan koltuk döşemesine ve ekolojik olarak ağartılmış deriye sahiptir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Skoda, Yeni Elektrikli Arabası ENYAQ Coupe iV’yi Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör