Sony, PlayStation 5’in Satış Beklentisini Düşürdü

blank
Sony, PlayStation 5'in Satış Beklentisini Düşürdü

İçerik: Sony, PlayStation 5’in Satış Beklentisini Düşürdü

Sony, PlayStation 5’in Satış Beklentisini Düşürdü. Sony hala talebi karşılamak için yeterli PlayStation 5 konsolu yapmakta zorlanıyor. Şirket, kazanç raporunda, PS5 lansmanından bu yana toplam 17,3 milyon adet satabildi. Bu, PS4’ün üretiminden beri olan satışının aynı noktasında başardığı 20.2 milyon birimin oldukça gerisinde.

Bu nedenle Sony, oyun bölümü için geçen yılın aynı çeyreğine göre 7,703 milyar dolar olan gelirin 7,09 milyar dolar olduğunu bildirdi. İşletme karı yüzde 12.1 artarak 810 milyon dolara yükseldi, fakat Sony satılan her PS5 konsolunda para kaybediyor.

Sony CFO’su Hiroki Totoki, bir analist web yayınında, insanların PS5 konsolları satın almak istediğini, ancak ortakların devam eden çip sıkıntısı nedeniyle bileşenleri tedarik edemediğini söyledi. Sony, bu durumun önümüzdeki yıl da devam etmesini bekliyor, yani özellikle 2022’nin ilk yarısında PS5’leri bulmak daha kolay olmayabilir.

Sony, mali yıl için PS5 sevkiyatları tahminini 14,8 milyondan 11,5 milyon adede düşürdü. Bu nedenle, Oyun ve Ağ Hizmetleri (G&NS) bölümü için tam yıl gelir tahminini 1.48 milyar $ düşürdü. Aynı zamanda söz konusu kârsız konsollar sayesinde daha düşük oyun satışlarına rağmen yüzde 6 daha fazla kâr bekliyor.

Sony’nin oyun bölümü, bu çeyrekte toplam gelirinin ve karının yaklaşık dörtte birini oluşturan en büyük para üreticisidir. Bununla birlikte, görüntüleme bölümü, birinci sınıf akıllı telefon görüntü sensörlerinin satışları sayesinde, yıllık gelirde yüzde 22’lik bir artışla üçüncü mali çeyrekte de başarılı oldu.

Bu arada, film bölümü, büyük ölçüde Spider-Man: No Way Home’un başarısı nedeniyle 4.02 milyar dolara büyük bir gelir artışı gördü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, PlayStation 5’in Satış Beklentisini Düşürdü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör