Tesla, Dur İşaretlerinde Durmayabilen Arabaları Geri Çağırdı

blank
Tesla, Dur İşaretlerinde Durmayabilen Arabaları Geri Çağırdı

İçerik: Tesla, Dur İşaretlerinde Durmayabilen Arabaları Geri Çağırdı

Tesla, Dur İşaretlerinde Durmayabilen Arabaları Geri Çağırdı. Tesla, yaklaşık 54.000 aracı geri çağırıyor çünkü bir yazılım özelliği dur işaretlerini geçmelerine izin veriyor. Şirket, Full Self-Driving Beta (FSDB) “döndürmeyi durdur” işlevini devre dışı bırakan kablosuz bir yazılım güncellemesi yayınlayacak.

Firmanın CEO’su Elon Musk, güvenlik sorunu olmadığını ve araçların yavaşladığını tweetledi. Özellikle Kuzey Amerika yollarında yaygın olan her yönden dur işaretleri, sürücülerin ilerlemeden önce tamamen durmasını gerektirir.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) göre: “Dur işaretinde durmamak kaza riskini artırabilir.” Geri çağırma belgelerinde, elektrikli araç üreticisi, belirli koşullar yerine getirildiğinde, “döndürmeyi durdur” özelliğinin, aracın tamamen durmadan 5,6 mil / saat’e kadar tüm yollarda duran kavşaklardan geçmesine izin vermek için tasarlandığını belirtiyor.

Tesla, koşulların şunları içerdiğini söylüyor: işlevsellik, FSDB ayarlarında etkinleştirilmelidir. Araç 5,6 mph’nin altında seyahat ediyor olmalıdır. Kavşağın yakınında ilgili hareketli arabalar, yayalar veya bisikletliler algılanmaz.

Ocak ayında Tesla, yuvarlanan durdurma özelliğini tartışmak için NHTSA ile bir araya geldi ve kısa bir süre sonra gönüllü bir geri çağırmaya karar verdi. Bazı 2016-2022 Model S ve Model X, 2017-2022 Model 3 ve 2020-2022 Model Y araçlarını kapsar. Tesla, özellikle ilgili herhangi bir çarpışma, yaralanma veya ölümden haberdar olmadığını söylüyor.

Musk tweet attı: “Hiçbir güvenlik sorunu yoktu. Araba sadece -2mph’ye yavaşladı ve net bir görüşte araba veya yaya olmadan ilerlemeye devam etti.” Haber, Aralık ayında ABD’deki 475.000 Tesla aracının arka görüş kameraları ve bagajla ilgili olası sorunlar nedeniyle geri çağrıldığını duyurdu. Ve Ağustos ayında NHTSA, Tesla’nın “kendi kendini süren” Otopilot sistemi hakkında resmi bir soruşturma başlattı. Güvenlik yönetimi, 2018’den bu yana acil durum araçlarının karıştığı 11 Tesla kazasının ardından harekete geçtiğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Dur İşaretlerinde Durmayabilen Arabaları Geri Çağırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör