YouTube, Mobil Sürüm Video Oynatıcısına Yenilikler Ekledi

blank
YouTube, Mobil Sürüm Video Oynatıcısına Yenilikler Ekledi

İçerik: YouTube, Mobil Sürüm Video Oynatıcısına Yenilikler Ekledi

YouTube, Mobil Sürüm Video Oynatıcısına Yenilikler Ekledi. Son zamanlarda oldukça güncelleme yaparak gündemde kalmayı başaran sosyal medya devi youtube, bu sefer video oynatıcılarında yeniliğe gitti.

YouTube, Beğen düğmelerine ve diğer kontrollere hızlı erişim içeren, mobil cihazlar için yeniden tasarlanmış bir arayüz sunmaya başladı.

Geçmişte, Android ve iOS’ta tam ekran izlediğinizde, yukarı ve aşağı düğmelerini, videoyu paylaşma seçeneğini ve oynatma listenize ekleme seçeneğini görebilmek için yatay moddan çıkmanız gerekirdi.

Bu kontrolleri görmek için izlediklerini küçültmek oldukça zahmetliydi. Çoğu kullanıcının fark ettiği gibi, artık tüm bu düğmelerin tam ekran videonun altında görünmesi için ekrana dokunmanız yeterli. İzlediğiniz şey de oynamayı bırakmaz. Böylece video çerçevesi size kolay kullanım sağlar.

Alt kısımdaki yeni kontroller ayrıca yorumlar bölümüne erişmenin kolay bir yolunu sunar. Artık portre moduna geri dönmeye ve aşağı kaydırmaya gerek yok – yorumlar düğmesine dokunmanız yeterli olacak.

Bölüm, yatay görünümde videonun hemen yanında açılır. İzleyicilerin yorumlarını kaydırırken de izlemeye devam edebilirsiniz. Google sözcüsü Allison Toh, yeni kullanıcı arayüzünün Pazartesi günü Android ve iOS cihazlarına girmeye başladığını, bu nedenle henüz değilse muhtemelen yakında telefonlarınıza ulaşacağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, Mobil Sürüm Video Oynatıcısına Yenilikler Ekledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör