Apple’a Su Geçirmezlik Hatası Nedeniyle Açılan Dava Düştü

blank
Apple'a Su Geçirmezlik Hatası Nedeniyle Açılan Dava Düştü

İçerik: Apple’a Su Geçirmezlik Hatası Nedeniyle Açılan Dava Düştü

Apple’a Su Geçirmezlik Hatası Nedeniyle Açılan Dava Düştü:

Çarşamba günü federal bir yargıç, Apple Inc’i iPhone telefonlarının suya ne kadar dayanıklı olduğu konusunda tüketicileri yanıltmakla suçlayan önerilen bir toplu davayı reddetti.

Apple’ın reklamları, iPhone’un suya batırıldığında veya başka bir şekilde suya maruz kaldığında hasara karşı direnci hakkında, bazı modellerin 4 metre (13.1 fit) derinlikte 30 dakika boyunca hayatta kalabileceği de dahil olmak üzere çeşitli iddialarda bulundu.

İkisi New York’tan ve biri Güney Carolina’dan adı geçen davacılar, Apple’ın “yanlış ve yanıltıcı” yanlış beyanlarının şirketin iPhone modelleri için “ortalama akıllı telefonların” maliyetinden iki kat daha fazla ücret almasına izin verdiğini iddia etti.

Manhattan’daki ABD Bölge Yargıcı Denise Cote, davacıların Apple’ın reklamlarının tüketicileri yanıltabileceğini makul bir şekilde iddia ettiklerini, ancak iPhone birimlerinin Apple’ın dayanabileceklerine söz verdiği “sıvı temasından” zarar gördüğünü göstermediğini söyledi.

Yargıç ayrıca, Apple’ın suya dayanıklılık iddialarını abartmayı amaçladığına veya davacıların iPhone telefonlarını satın alırken sahte pazarlama beyanlarına dayandığına dair kanıt eksikliğini öne sürerek dolandırıcılık kanıtı bulamadı.

Davacıların avukatı Spencer Sheehan, müvekkillerinin karardan hayal kırıklığına uğradığını ve temyize gitme konusunda herhangi bir karar verilmediğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’a Su Geçirmezlik Hatası Nedeniyle Açılan Dava Düştü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör