Google’ın Sahip Olduğu Alphabet, 2 Trilyon Dolarlık Değere Ulaştı

blank
Google'ın Sahip Olduğu Alphabet, 2 Trilyon Dolarlık Değere Ulaştı

İçerik: Google’ın Sahip Olduğu Alphabet, 2 Trilyon Dolarlık Değere Ulaştı

Google’ın Sahip Olduğu Alphabet, 2 Trilyon Dolarlık Değere Ulaştı:

Google’ın ana şirketi Alphabet, Çarşamba günü, arama devinin hisselerinin üç aylık bir patlamanın ardından yüzde 8’den fazla artmasıyla 2 trilyon dolarlık piyasa değerleme kulübünde Apple ve Microsoft’a katılmaya yaklaştı.

Son işlem fiyatı yaklaşık 2.975$ olan Alphabet’in hissesi, son birkaç hafta içinde sektör çapında bir satışın ardından Big Tech’e sahip olma konusundaki endişeleri hafifleterek, neredeyse iki yıldaki en büyük bir günlük yüzde kazancını elde etme yoluna girdi.

Alphabet’in borsa değeri, işlem seansının başlamasından sonra 2 trilyon doların biraz üzerine çıktı. En son ulaşılan rakam 1,97 trilyon dolar oldu. Bu fiyata borsada işlem görmeyen ve içerdekiler tarafından tutulan B sınıfı hisseler de dahil.

2 trilyon doların üzerinde bir kapanış, California merkezli Mountain View için ilk olacak.

AJ Bell’in yatırım direktörü Russ Mould, “Teknoloji sektörü 2022’ye yirmi yıldan uzun süre önce yaşanan dotcom kazasından bu yana en büyük soru işaretlerinden bazılarıyla başladı” dedi. “Mould, en büyük ve en kaliteli ABD teknoloji isimleri, pazarın istediği yanıtları büyük kazançlarla sunmaya devam ediyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Wall Street’in en değerli şirketlerinin hisseleri, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler gizlilik ihlalleri ve antitröst endişeleri iddiaları üzerine onları dikkatle incelerken bile, insanların çalışma ve öğrenme biçimindeki pandemi kaynaklı değişimler nedeniyle son iki yılda yükseldi.

En az 20 aracı kurum, şirketin Salı günü geç saatlerde beklentileri aşan üç aylık rekor satışlar sağlamasının ardından Alphabet hissesi üzerindeki fiyat hedeflerini yükseltti. Medyan analist fiyat hedefi şu anki fiyatının yüzde 16 üzerinde olan 3.450 $ olarak belirlendi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’ın Sahip Olduğu Alphabet, 2 Trilyon Dolarlık Değere Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör