Tesla Sürücüleri Yanlış Frenleme Hatasından Şikayetçi

blank
Tesla Sürücüleri Yanlış Frenleme Hatasından Şikayetçi

İçerik: Tesla Sürücüleri Yanlış Frenleme Hatasından Şikayetçi

Tesla Sürücüleri Yanlış Frenleme Hatasından Şikayetçi:

ABD güvenlik düzenleyicisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Tesla’nın araç güvenliğinin en son düzenleyici incelemesinde, Tesla araçlarının gereksiz yere frenleri etkinleştirdiğine dair tüketici şikayetlerini gözden geçirdiğini söyledi.

Mayıs ayında Tesla CEO’su Elon Musk, kısmen otomatik sürüş sisteminden bir radar sensörünün çıkarılmasının, bazı Tesla sürücülerinin uzun süredir şikayet ettiği sözde “hayalet frenleme” sorununu çözeceğini söyledi.

Washington Post Çarşamba günü, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) yapılan hayali frenleme raporlarının, önceki 22 ayda yalnızca 34 şikayete kıyasla, son üç ayda 107 şikayete yükseldiğini bildirdi.

Bir NHTSA sözcüsü yaptığı açıklamada, “NHTSA, ileri çarpışmadan kaçınma hakkında alınan şikayetlerin farkında ve bunları risk tabanlı değerlendirme sürecimiz aracılığıyla gözden geçiriyor.” dedi.

Ekim ayında Tesla, Full Self-Driving beta yazılımının gereksiz frenlemeye veya yanlış çarpışma uyarısına neden olan bir sürümü üzerinden yaklaşık 12.000 aracı geri çağırmıştı. Tesla, yanlış frenlemenin “takip eden bir araçtan arkadan çarpışma riskini” artırdığını söyledi.

NHTSA ayrıca, acil durum araçlarının karıştığı araç kazalarının ardından Tesla’nın gelişmiş sürücü asistanı sistemini araştırırken, Tesla’nın bir araba hareket halindeyken oyunların araç ekranında oynanmasına izin verme kararını da araştırıyor. Tesla daha sonra oyun özelliğini iptal etmişti.

Tesla kısa süre önce, bazı modellerin dur işaretlerini geçmesine izin vererek güvenlik riski oluşturan, şirketin Tam Kendinden Sürüş Beta yazılımına sahip 53.822 ABD aracını geri çağırdı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Sürücüleri Yanlış Frenleme Hatasından Şikayetçi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör