Opel EV’leri ve Yeşil Kampüsü İle Geleceği Şekillendirecek

blank
Opel EV'leri ve Yeşil Kampüsü İle Geleceği Şekillendirecek

İçerik: Opel EV’leri ve Yeşil Kampüsü İle Geleceği Şekillendirecek

Opel EV’leri ve Yeşil Kampüsü İle Geleceği Şekillendirecek. Alman üretici Opel, elektrifikasyon stratejisini odak noktasında tutmaya devam ediyor. 2021’i başarıyla tamamlayan marka, Combo Life, Vivaro Combi ve Zafira Life modellerini sadece 2022’den itibaren elektrikli olarak sunmaya başlayacak. Ayrıca her Opel modelinin 2024’ten itibaren elektrikli versiyonu olacak. 2028 yılı itibariyle marka meraklılarıyla buluşacak.

Opel, yeni yılda da elektriğe geçiş hamlesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Tüm hafif ticari araç serisi dahil olmak üzere 11 Opel modeli, 2022’nin ortalarına kadar elektrikli olacak. Opel, emisyonsuz ürün planına giden yolda bazı modellerini sadece elektrikli versiyonlarla piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Opel tutkunları Combo Life, Vivaro Combi ve Zafira Life modellerini sadece elektrikli olarak sipariş edebilecek.

Konuyla ilgili yorum yapan Opel CEO’su Uwe Hochgeschutz, “Elektriğe alternatif yok. Opel, gelecekte çevre dostu yenilikleri ile daha da dikkat çekecek. Hızlı bir değişim içerisindeyiz ve 2024’ten itibaren istisnasız her Opel modelinin elektrikli versiyonunu sunacak olmamız da bu değişimin göstergelerinden biri.

Ayrıca Crossland ve Insignia modellerinin yeni versiyonları da yakında elektrikli olacak. Taahhüdümüz açıktır; 2028 yılından itibaren sadece elektrikli modellerimizi Avrupa pazarına sunacağız” dedi.

Opel Astra’nın önümüzdeki aylarda satışa sunulacak yeni nesli, Rüsselsheim merkezli markanın elektrifikasyona geçişinin mihenk taşı olacak. Eylül 2021’deki lansmanın ardından, yeni Astra ilkbaharda müşterilerle buluşacak ve ilk satışa çıktığı andan itibaren plug-in hibrit versiyonda satışa sunulacak.

2023 yılında tamamen elektrikli Astra-e ürün yelpazesini tamamlayacak. Alman üreticinin sıfır emisyonlu yelpazesi şimdiden küçük Opel Rocks-e’den büyük hacimli ticari Opel Movano-e’ye kadar uzanıyor.

Opel Combo-e Life ve Opel Zafira-e Life, segmentlerinin en başarılı elektrikli modelleri olarak öne çıkıyor. Her iki MPV de 100 kW/136 hp elektrik motoruyla yola çıktı. Combo-e-Life, 280 kWh lityum iyon pili ile 50 kilometreye kadar menzile ulaşabiliyor.

Ayrıca halka açık DC hızlı şarj istasyonunda pil sadece 30 dakikada yüzde 0’dan yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor. Opel Zafira-e Life, 50 kilometre menzile sahip 230 kWh’lik bir lityum iyon pildir; 330 kilometreye kadar menzil için 75 kWh pil arasından seçim yapabilirsiniz.

Opel, şarj edilebilir hibrit ve pilli elektrikli modellerinin yanı sıra şarj edilebilir yakıt hücreli elektrikli araç da sunuyor. Vivaro-e HYDROGEN, “2021 Yılı Uluslararası Vanı” seçilen mevcut akülü Opel Vivaro-e’yi temel alıyor. Yeni versiyon, 400 kilometreden (WLTP) fazla bir sürüş menzili sunabilir. Üretim hattından çıkan ilk Opel Vivaro-e HYDROGEN, Alman beyaz eşya üreticisi Miele’nin filosunda emisyonsuz olarak çalışmaya başlayacak.

Opel sadece modelleri ve motor seçenekleriyle CO2’siz bir geleceğe doğru ilerlemiyor. Marka bunu da sunduğu imkanlarla hayata geçiriyor. Opel ve Stellantis, Kaiserslautern’de pil hücresi üretimi için bir giga fabrikası kurma planları ile bu yıl önemli bir adım attı. Rüsselsheim’daki proje ile Opel’in genel merkezi gelecekte Stellantis için yeşil bir kampüs olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Opel EV’leri ve Yeşil Kampüsü İle Geleceği Şekillendirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör