‘Pokémon Legends Arceus’ Bir Haftada 6.5 Milyon Kopya Sattı

blank
'Pokémon Legends Arceus' Bir Haftada 6.5 Milyon Kopya Sattı

İçerik: ‘Pokémon Legends Arceus’ Bir Haftada 6.5 Milyon Kopya Sattı

‘Pokémon Legends Arceus’ Bir Haftada 6.5 Milyon Kopya Sattı. Nintendo, Pokémon Legends: Arceus’un lansmanından sadece bir hafta sonra 6,5 ​​milyon kopya satarak onu şimdiye kadarki en hızlı satan Switch oyunlarından biri haline getirdiğini duyurdu. Nintendo, Tüm sosyal medyada gündeme oturan oyunun şimdiye kadar aldığı tepkilerden oldukça memnun olduğunu dile getirdi.

Resmi rakamlar tutarsa, oyun ilk haftada 6 milyon kopya satan Pokémon Sword and Shield ve Pokémon Brilliant Diamond ve Shining Pearl’den daha fazla satmış olacak.

Bu, Arceus’u tüm zamanların en hızlı satan ikinci Switch oyunu, ana Pokémon oyunlarından çok farklı bir görünüme ve oynanışa sahip “deneysel” bir oyun için büyük bir kazanç haline getirebilir.

Ancak sadece 11 günde 11.77 milyon kopya satan Animal Cross: New Horizons’u yakalaması pek olası görünmüyor. Daha önce detaylandırdığımız gibi, Pokémon Legends: Arceus, Pokémon Diamond ve Pearl olaylarından ve yeniden yapımlarından çok önce Sinnoh bölgesinde geçen bir açık dünya aksiyon RPG’sidir.

Oyunun amacı, bölgenin ilk Pokédex’ini yaratmaktır, bu nedenle her Pokémon hakkında daha fazla bilgi edinmek için araştırma görevlerini yerine getirmeniz gerekir.

Oyun genellikle iyi inceleme puanları aldı ve gezegendeki en büyük medya serilerinden birinin parçası olduğu göz önüne alındığında, başarısı büyük bir sürpriz değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ‘Pokémon Legends Arceus’ Bir Haftada 6.5 Milyon Kopya Sattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör