Snapchat 23 Milyon Dolarlık Net Gelir Açıkladı

blank
Snapchat 23 Milyon Dolarlık Net Gelir Açıkladı

İçerik: Snapchat 23 Milyon Dolarlık Net Gelir Açıkladı

Snapchat 23 Milyon Dolarlık Net Gelir Açıkladı. Halka açıldıktan yaklaşık beş yıl sonra Snap sonunda kârlı hale geldi. Şirket, 23 milyon dolarlık pozitif net gelir bildirdiği dördüncü çeyrek kazanç açıklamasında dönüm noktasını paylaştı.

Bu, üç aylık gelirinde 4,1 milyar dolarlık küçük bir yüzde olabilir, ancak zaman zaman kullanıcı büyümesiyle mücadele eden şirket için önemli bir adım. Ancak, günlük aktif kullanıcılar art arda ikinci çeyrekte 13 milyon artışla 319 milyona çıktıkça, bu zorluklar Snapchat’in gerisinde kalıyor gibi görünüyor. DAU’lar 2021’de genel olarak yüzde 20 arttı.

Snap’in sonuçları, Meta’nın Facebook’un günlük aktif kullanıcılarının tarihinde ilk kez düştüğünü bildirmesinden bir gün sonra geldiğinden, hissedarlar için haberler özellikle memnuniyetle karşılandı.

Ortaya çıkan hisse senedi düşüşü, şirketin piyasa değerinden 200 milyar dolardan fazla sildi. Bu arada, Snap’in hissesi, kârlılığı ve devam eden kullanıcı büyümesi haberleriyle birlikte mesai sonrası işlemlerde yüzde 50’den fazla arttı.

Snap, Facebook gibi geçmişte Apple’ın gizlilik değişikliklerinin reklamcılık işini olumsuz etkilediğini söyledi ve CEO Evan Spiegel bunu geçen çeyrekte “sinir bozucu bir gerileme” olarak nitelendirdi.

Ama görünüşe göre Snap bu değişikliklerde biraz daha kolay geziniyor. Perşembe günü analistlerle yaptığı görüşme sırasında CFO Derek Andersen, Snapchat’in gizlilik odaklı yaklaşımına itibar etti.

“İşimizi, reklam platformumuz da dahil olmak üzere ürünlerimizin merkezinde tasarım yoluyla gizlilikle kurduk” dedi. “Sonuç olarak, iOS platformunda gördüğümüz değişikliklerin etkileri, iş dünyası için belki de diğerlerinden farklı şekilde deneyimlenecek.” Şirketin hala “yolculuğun çok erken aşamasında” olduğunu da sözlerine ekledi.

Spiegel, pandeminin Snapchat kullanıcılarının davranışlarını nasıl değiştirdiğini de yansıttı. Spiegel, “İnsanların arkadaşlarına daha az Hikaye gönderdiğini, arkadaşlarından daha az Hikaye görüntülediğini görüyoruz” dedi. “Ama aynı zamanda insanların daha fazla premium içerik izlediğini, Spotlight’ta daha fazla içerik izlediğini gördük.”

Spotlight, Snapchat’in kısa biçimli video için TikTok benzeri özelliğidir. Spiegel, özelliğin ilk yılında 12.000’den fazla içerik oluşturucunun Spotlight’tan ödeme almasıyla Snapchat’in içerik oluşturucu topluluğunun büyümesine yardımcı olduğunu belirtti. “Bugün, yaratıcı başına Spotlight’ın bir yıl önce başlatıldığından üç kat daha fazla aylık gönderi görüyoruz” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Snapchat 23 Milyon Dolarlık Net Gelir Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör