Spotify CEO’su, Yanlış Strateji Yaptıklarını Kabul Ediyor

blank
Spotify CEO'su, Yanlış Strateji Yaptıklarını Kabul Ediyor

İçerik: Spotify CEO’su, Yanlış Strateji Yaptıklarını Kabul Ediyor

Spotify CEO’su, Yanlış Strateji Yaptıklarını Kabul Ediyor. Spotify bugün 2021 4. Çeyrek kazançlarını bildirdi ve rakamlar geçen yıla güçlü bir yakınlık gösterse de herkesin aklındaki konu Joe Rogan. CEO Daniel Ek, hazırladığı sözlerine şirketin “önemli birkaç gününü” geniş bir şekilde ele alarak başladı.

Ek, Spotify’ın yanlış bilgilerle mücadele etmek için çalıştığını ve daha yapılacak çok iş olduğunu açıkladı. “Son birkaç hafta bir dizi öğrenme fırsatı sundu” dedi. Kazanç çağrısının Soru-Cevap bölümünde kendisine doğrudan The Joe Rogan Experience hakkında soru soruldu.

Ek, “Yaratıcı ifadeyi kullanıcılarımızın güvenliği ile dengelemeye çalışıyoruz” dedi. Şirketin içerik kurallarını bireysel içerik oluşturuculara uyacak şekilde esnetmediğini söyleyerek devam etti. “Joe’nun büyük bir izleyici kitlesi olsa da, bu politikalara da uyması gerekiyor.”

Spotify daha önce, JRE’nin tüm bölümlerini gözden geçirdiğini ve tartışmalı konuların, özellikle de COVID-19 aşıları ve tedavilerinin çeşitli tartışmalarına rağmen, hiçbirinin kaldırma kriterlerini karşılamadığını söyledi.

Şirket, COVID-19’u tartışan herhangi bir podcast bölümüne bir “içerik danışmanlığı” ekleyeceğini duyururken ayrıntıları sağladığı için bu hafta sonuna kadar bu politikalar kamuya açıklanmadı. Neil Young geçen hafta müziğini hizmetten çektiğinde Spotify, “pandeminin başlangıcından bu yana COVID-19 ile ilgili 20.000’den fazla podcast bölümünü” çektiğini söyledi.

Ek, Spotify’ın içerik politikasını yayınlamakta geç kaldığını ve bunu daha erken yapmamanın tek sorumluluğunu üstlendiğini itiraf etti. “Bunu daha önce yapmalıydık ve bu benim sorumluluğumda,” diye açıkladı. Ayrıca, mevcut podcast çıkmazı nedeniyle herhangi bir “kayıp” veya müşteri kaybı beklemediğini söyledi.

Söylemek için çok erken olduğu açıktı, ancak geçmişteki “tartışmalar” genellikle “günler değil aylar” içinde ortaya çıkıyor. Rogan, gelecek bölümler hakkında daha geniş bir görüş yelpazesini dahil edeceğine söz vererek bir özür yayınladı. “Daha iyi bir bakış açısı bulabilmemiz için bu daha tartışmalı bakış açılarını diğer insanların bakış açılarıyla dengelemeye çalışmak için elimden geleni yapacağım” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify CEO’su, Yanlış Strateji Yaptıklarını Kabul Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör