Tesla’da Ciddi Teknik Sorunlar Devam Ediyor

blank
Tesla'da Ciddi Teknik Sorunlar Devam Ediyor

İçerik: Tesla’da Ciddi Teknik Sorunlar Devam Ediyor

Tesla’da Ciddi Teknik Sorunlar Devam Ediyor. Tesla bir kez daha büyük ölçekli yazılım kalitesi sorunlarıyla boğuşuyor. Associated Press, Tesla’nın emniyet kemeri zil işlevindeki bir kusur nedeniyle 817.143 otomobil için geri çağırma yayınladığını bildirdi.

Tüm Model 3 ve Model Y arabalarının yanı sıra 2021 ve daha yeni Model S ve Model X arabalarında, zilin kesilmesi ve emniyet kemerinin takılmaması durumunda başlangıçta zilin çalmasını önleyen bir “yazılım hatası” vardır. Geri çağırma bildirimine göre, aracı terk ettikten hemen sonra kapıyı kapatarak sorunla karşılaşabilirsiniz.

Otomobil üreticisi, Şubat ayının başlarında bir kablosuz güncelleme yayınlayarak emniyet kemeri zili hatasını düzeltmeyi planlıyor. Herhangi bir yaralanma raporu yok ve görsel emniyet kemeri uyarısı hala düzgün görünüyor. Güney Koreli testçiler sorunu ilk olarak 6 Ocak’ta keşfetti ve Tesla, bir soruşturmanın ardından 25 Ocak’ta bir geri çağırmanın gerekli olduğuna karar verdi.

Bu geri çağırma nispeten küçük olsa da, zamanlaması Tesla için çok daha kötü olamazdı. Tam Kendi Kendine Sürüş hatasının geri çağrılmasından sadece birkaç gün sonra ve NHTSA, Otopilot kullanan araçların acil durum araçlarına çarptığı bir dizi olayı araştırırken geliyor.

Bir sürücü de Otopilot ile ilgili bir kaza için ağır suçlamalarla karşı karşıya. Bu, kamera, bagaj ve süspansiyon kusurları gibi fiziksel problemler için yapılan geri çağırmaların üstünde. Tesla’nın şu anda kalite konusunda mükemmel bir itibarı yok ve emniyet kemeri zili arızası sadece bu imajı güçlendiriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla’da Ciddi Teknik Sorunlar Devam Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör