Twitter’ın Yeni Güncelleme Testi Tüm Dünyada Başladı

blank
Twitter'ın Yeni Güncelleme Testi Tüm Dünyada Başladı

İçerik: Twitter’ın Yeni Güncelleme Testi Tüm Dünyada Başladı

Twitter’ın Yeni Güncelleme Testi Tüm Dünyada Başladı. Twitter, “eksi oy” butonunun testini dünya çapında belirli bir kullanıcı grubuna genişlettiğini duyurdu. Şirket, geçen Temmuz ayındaki ilk deneylerinden “olumlu geri bildirim” aldığını söyledi.

Şirket, “İlgisiz yanıt türleri hakkında çok şey öğrendik ve bu testi genişletiyoruz, daha çok kişi web’de ve yakında iOS ve Android’de yanıtları düşürme seçeneğini kullanma hakkına sahip olacak” dedi.

Twitter, daha önce olduğu gibi, bir yanıtın aldığı olumsuz oyların sayısının halka görünmeyeceğini ve kullanıcıların olumsuz oylarının yalnızca onlara görüneceğini söyledi. Testlerin ilk turunda Twitter, aşağı oylamanın farklı versiyonlarını sundu.

Bazıları olumlu oy ve olumsuz oy butonları gördü, diğerleri ise yalnızca kalp/beğen seçeneğinin yanında bir olumsuz oy düğmesi gördü. Üçüncü bir sürüm, test kullanıcılarına bunun yerine başparmak yukarı ve aşağı düğmeleri gösterdi. Twitter, yeni küresel testlerin aynı seçenekleri sunup sunmayacağını söylemedi.

Twitter, kullanıcıların çoğunluğunun “yanıtın rahatsız edici olarak algılandığı veya alakalı olmadığını algıladıkları için aşağı oku tıkladığını veya her ikisini birden” yaptığını söyledi. Şirket, ayrıca, insanların görmek istemedikleri içerikleri işaretlemek için en sık kullanılan yol haline geldiğini de sözlerine ekledi.

Reddit, Twitter’ın ilk olumsuz oy deneyine verdiği bir tweet yanıtında atıfta bulunduğu gibi, 2005’te başladığından beri olumsuz oy kullandı. Facebook ayrıca 2018’de aşağı oyları test etti, ancak hiçbir zaman kalıcı bir özellik olmadı. Bu arada Instagram, hizmetle ilişkili olumsuz baskının bir kısmını ortadan kaldırmanın bir yolu olarak kullanıcıların beğenileri gizlemesine izin veriyor.

Beğenmeler, beğenmemeler, olumsuz oylar ve tepki emojileri, sosyal medya eleştirmenleri tarafından genellikle konuşmaları iyileştirebilecek veya daha toksik hale getirebilecek özellikler olarak belirtilir. Şimdiye kadar, Twitter’a göre deney olumlu geçti. Twitter Safety, “Aşağı oylamayı test eden kişiler, bunun Twitter’daki konuşmaların kalitesini iyileştirdiği konusunda hemfikir” dedi. “Daha fazlasının kullanımına sunuldukça başkalarının nasıl düşündüğünü görmekten heyecan duyuyoruz.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter’ın Yeni Güncelleme Testi Tüm Dünyada Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör