Çinli Otomobil Markaları Avrupa Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

blank
Çinli Otomobil Markaları Avrupa Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

İçerik: Çinli Otomobil Markaları Avrupa Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

Çinli Otomobil Markaları Avrupa Pazarına Girmeye Hazırlanıyor. Bir dizi Çinli marka, Avrupa otomobil pazarına girmek için hazırlıklarını sürdürüyor. Bunların çoğu elektrikli, hibrit ve farklı çekiş konseptleriyle tasarlanmış ve sektörün dönüşümünden yararlanarak pazarda tutunmak isteyen markalar.

Avrupa seferine hazırlananlar sadece yenilikçi teknik ve çarpıcı tasarımla Tesla’ya meydan okuduğunu iddia eden Nio, Byton veya Xpeng gibi yepyeni markalar değil. Söz konusu otomobiller çoğunlukla Volkswagen (VW) gibi tanınmış ve tanıdık markalarla rekabet etme yolundaki araçlar ve VW gibi araçların Çin’den uygun fiyatlarla geldiğini kanıtlamaya çalışıyorlar.

Almanya’dan birçok uzman, bu çabanın çok ciddiye alınması gerektiği görüşünde. Nitekim Aiways, U5 modelini 36 bin euro fiyatla satıyor. 4,68 metre boyundaki bu model VW ID 4 seviyesinde, bataryası 63 kilovat saat kapasiteye sahip ve özerkliği yani şarjsız seyahat mesafesi yaklaşık 410 kilometre. Diğer bir marka olan MG ise geçen yıldan beri piyasada olan ve İngiliz bayrağı ile satışta iken bir Çin markasıdır.

SAIC tarafından satın alındı ​​ve Uzakdoğu’da üretilmeye başlandı. MG tarafından yapılan duyuruya göre farklı hibrit modeller 40 bin Euro’ya satışta. Uzunluğu 4,67 metre ve pil özerkliği 400 kilometre civarında. Ayrıca Great Wall Motors’a ait iki yeni marka da Ora ve Wey. Örneğin, 4,20 metre uzunluğundaki Ora, 300 Euro’ya satılıyor; bu, 400 ila 30 kilometre özerkliğe sahip tamamen elektrikli bir otomobil için gerçekten düşük bir fiyat.

Öte yandan aynı firmanın Coffee01 modeli de üst segment bir araç ve üst gelir grubuna hitap ediyor. 5 metre uzunluğa kadar olan SUV, 150 kilometre otonom menzile sahip. Piyasadaki Çin yenilikleri burada bitmiyor. Örneğin Graz, Arcfox Alpha T’yi de geliştirdi. Ayrıca Mercedes’in ana hissedarı Geely, Zeekr ile yeni bir markanın yanı sıra daha fazla Avrupa hattına sahip elektro marka Polestar’ı piyasaya sürmeyi planlıyor.

Otomotiv ekonomisti Prof. Dudenhöffer’e göre elektrikli araçların kalbi pil; kalbi artık Çin’de atmaya başladı. Bu fenomen, Çinli üreticiler için uygun koşullar sağlar ve yeni Çinli markalar için uygun bir ortam yaratır. Üstelik Çinli üreticiler Avrupalı ​​markalardan daha iyi donanımlar sunuyor; çünkü Çinli yazılımcılar Avrupalılardan bir adım önde ve bu ilerleme gelecekte daha da belirginleşecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çinli Otomobil Markaları Avrupa Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör