Dünyanın İlk NFT Sergisi Amerika’da Açılıyor

blank

İçerik: Dünyanın İlk NFT Sergisi Amerika’da Açılıyor

Dünyanın İlk NFT Sergisi Amerika’da Açılıyor. NFT’ler sahiplik sağlayan benzersiz dijital nesnelerdir. Son açık artırmalar, NFT’ler için ödenen göz alıcı meblağları gördü Ancak müzenin ziyaretçileri gerçek bir şey hissettiklerini söylediler. Sanat dünyasını kasıp kavuran blok zinciri tabanlı kreasyonlar olan NFT’lere adanmış bir müze, Amerika Birleşik Devletleri’nde kapılarını açtı.

Seattle NFT Müzesi, orijinal sanat eserlerinin yanı sıra arkalarındaki teknolojinin açıklamalarını da içeriyor ve ziyaretçilerin Yeni Fungible Tokens dünyasında gezinmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Müzenin kurucu ortağı Peter Hamilton, AFP’ye verdiği demeçte, “Fiziksel bir alanın amacı, herkesin erişimini kolaylaştırmaktır.” “Buraya girebilirsiniz ve dijital sanat, NFT’ler hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunuza veya bilmediğinize bağlı olarak, gerçekten önemli değil, çünkü sanatı geniş formatlı bir ekranda, bir şekilde görebilirsiniz. size bir müze sergisini hatırlatmak ya da aşina olmak.”

NFT’ler, sahiplik sağlayan benzersiz dijital nesnelerdir. İçeriği kopyalanabilir olsa da, NFT “orijinaldir”, tıpkı Leonardo da Vinci’nin “Mona Lisa”sının sayısız baskısının olması gibi, ancak orijinali yalnızca Louvre müzesindedir.
Yatırımcılar ve varlıklı koleksiyoncular, kripto para birimlerine güç veren aynı blok zinciri teknolojisine dayanan en son dijital çılgınlığa dahil olmak için son aylarda yaygara kopardılar. Son müzayedeler, sanatçı Beeple’ın Christie’s’deki bir satışta dijital bir eseri için 69.3 milyon dolar dahil olmak üzere NFT’ler için ödenen göz alıcı meblağları gördü.

Tüm yeni teknolojiler gibi onların da şüpheleri var; bazı gözlemciler onları bir hevese benzer bir şey olarak görüyorlar. Coachella Açık Artırmada 10 Ömür Boyu Giriş NFT Olarak Geçiyor Ancak müzeyi ziyaret edenler gerçek bir şey hissettiklerini söylediler. Adını Cara olarak veren bir müze konuğu, “Bu bir nevi küresel bir fenomen, bu yüzden onun hayata geçmesini izliyoruz” dedi.

NFT Tüccarları, Wash Trading ile Milyarlarca Nadir Görünümden Yararlanabilir. “Bu teknolojinin bizi nereye götüreceğini söylemek zor, bu gerçekten sadece başlangıç” dedi. “Size bir NFT uzmanı olduklarını söyleyen kimse size doğruyu söylemiyor çünkü hepimiz öğreniyoruz, hepimiz çok erken bir deneyimden başlıyoruz.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın İlk NFT Sergisi Amerika’da Açılıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi. Beyaz Saray’a göre, Ocak ayında Ukrayna devlet …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör