Milli Muharip Uçak Geliştirme ve Parça Üretimi Devam Ediyor

blank
Milli Muharip Uçak Geliştirme ve Parça Üretimi Devam Ediyor

İçerik: Milli Muharip Uçak Geliştirme ve Parça Üretimi Devam Ediyor

Milli Muharip Uçak Geliştirme ve Parça Üretimi Devam Ediyor. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ); 2023 yılında hangarda piyasaya sürülecek olan Milli Muharebe Uçağının (MMU) geliştirilmesi ve parça üretimi devam ediyor.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 2021 değerlendirmesi ve 2022 projelerini aktarmak üzere Ankara’da televizyon ve gazete temsilcileriyle bir araya geldi. Savunma Sanayii Başkanlığı’nın 2022 yılı hedefleri arasında Milli Muharip Uçağı geliştirme ve parça üretimine devam edileceği belirtildi.

Kasım 2021’de TAI Genel Müdürü Temel Kotil, MMU’nun ilk parçasının üretildiğini duyurdu. Kotil, “Milli Muharip Uçağımızın ilk bölümünü ürettik. Ülkemizin beka projesi için attığımız her adım bizim için çok anlamlı ve değerli” dedi. açıklama yapmıştı.

TUSAŞ, Milli Muharip Uçak için çalışmalarına devam ediyor. 18 Mart 2023’te hangardan ayrılması beklenen Milli Muharip Uçağı’nın tasarımı ve üretimi için dijital ikiz teknolojisi ile çalışmalar devam ediyor. 3DEXPERIENCE PLM platformunu kullanan TUSAŞ, havacılık sektörü deneyimlerini Milli Muharip Uçağı’nı tasarımdan geliştiriyor. üretime; bu teknoloji için Dassault Systemes ile anlaşma yaptı.

MMU’nun tüm tasarım ve testlerini dijital ikiz teknolojileri yardımıyla gerçekleştirecek olan TAI, bu sayede ürün geliştirme sürecini hızlandıracak ve dijital teknolojilerle üretim ve test süreçlerini sürdürecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ve Altınay Savunma ortaklığıyla 2019 yılında faaliyetlerine başlayan TAAC Havacılık Teknolojileri (TAAC), başta Milli Muharip Uçak ve HURJET olmak üzere havacılık standartlarına uygun hareket kontrol sistemleri, iniş takımı ve test sistemleri geliştirmek üzere faaliyetlerine devam ediyor.

Milli Muharebe Uçağının uçuş kontrol sistemi, iniş takımı ve silah muhafazasının açma/kapama hareket mekanizmaları geliştirilmeye devam ediyor. HURJET’in birçok test ve doğrulama çalışmasının gerçekleştirileceği Iron Bird Test Sisteminin tasarım ve kurulumunu da Türk Havacılık ve Uzay Sanayii bünyesinde gerçekleştirmektedir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milli Muharip Uçak Geliştirme ve Parça Üretimi Devam Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak

Amazon, Aşı Olmuş Çalışanlarını Maskesiz Çalıştıracak. The Wall Street Journal, COVID-19’a karşı aşılanan Amazon depo …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör