Apple, Maskeniz Takılıyken Ekranınızı Açmanızı Sağlayacak

blank
Apple, Maskeniz Takılıyken Ekranınızı Açmanızı Sağlayacak

İçerik: Apple, Maskeniz Takılıyken Ekranınızı Açmanızı Sağlayacak

Apple, Maskeniz Takılıyken Ekranınızı Açmanızı Sağlayacak. Apple’ın, kullanıcıların maske takarken bile telefonun kilidini açmak için Face ID kullanmasına izin verecek bir özelliği test ettiği bildiriliyor.

Söylentilere göre, iOS 15.4 beta, Face ID’nin bir maske ile ve kimlik doğrulama için Apple Watch olmadan kullanılmasına izin vermek için tasarlanmış yeni bir özellik ekledi. Teknoloji devi, özelliğin kimlik doğrulama amacıyla “göz çevresindeki benzersiz özellikleri tanıyabileceğini” söyledi.

Apple, Hata Düzeltmeleri ile iOS 15.3 ve iPadOS 15.3 Güncellemesini Yayınladı.Kurulum sırasında bu özelliği kullanmayı seçerseniz, Face ID için yüzünüzü yeniden taramanız gerekecektir. Oradan, Face ID, siz bir maske takarken bile iPhone’unuzun kilidini açabilecek.

Ayarlar uygulamasında, açılıp kapatılabilen yeni bir “Yüz Kimliğini Maskeyle Kullan” geçişi var. Maskeyle ilgili fikrinizi değiştirirseniz ve aynı anda hem gözlük hem de maske takarken Face ID’yi daha doğru hale getirmek için “Gözlük Ekle”ye yeni bir özellik eklendi.

Maskeli Face ID, Apple Pay ödemelerinin kimliğini doğrulayabilir ve önceki Apple Watch Face ID özelliğinden farklı olarak Face ID’yi destekleyen uygulamalarda kullanıcı adı ve parola yerine kullanılabilir.Raporda, maske özelliği olan Face ID’nin şu anda iPhone 11’e sahip kullanıcılar için mevcut olmadığı için bir iPhone 12 veya iPhone 13 modeli gerektirdiğinden bahsedildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Maskeniz Takılıyken Ekranınızı Açmanızı Sağlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör