Ford, Çip Kıtlığı Nedeniyle Fabrikalarındaki Üretimi Sınırlandırıyor

blank
Ford, Çip Kıtlığı Nedeniyle Fabrikalarındaki Üretimi Sınırlandırıyor

İçerik: Ford, Çip Kıtlığı Nedeniyle Fabrikalarındaki Üretimi Sınırlandırıyor

Ford, Çip Kıtlığı Nedeniyle Fabrikalarındaki Üretimi Sınırlandırıyor. Ford, çip kıtlığı nedeniyle Kuzey Amerika fabrikalarındaki üretimi sınırlandırıyor. 2020 Ford Explorer otomobilleri, 24 Haziran 2019’da ABD’nin Chicago, Illinois kentindeki Ford’un Chicago Montaj Fabrikasında görülüyor.

Ford, Chicago Montaj ve Damgalama tesislerine 1 milyar dolar yatırım yaptı ve tamamen yeni Ford Explorer’ın üretim kapasitesini artırmak için 500 iş ekledi; Explorer Hybrid, Police Interceptor Utility ve Lincoln Aviator.

Bunu daha önce duyduysanız bizi durdurun, ancak Kuzey Amerikalı bir otomobil üreticisi, devam eden küresel çip sıkıntısı nedeniyle üretim çıktısını geçici olarak azaltmak üzere. Bir Ford sözcüsü Cuma günü Reuters’e, otomobil üreticisinin ABD, Meksika ve Kanada’daki sekiz fabrikasında üretimi keseceğini veya askıya alacağını söyledi. Kapatma 7 Şubat’ta başlayacak. Karar, diğer tesislerin yanı sıra Ford’un en popüler ve karlı araçlarından biri olan F-150’yi ürettiği Kansas City tesisini de etkileyecek.

Bu, Ford’un çip sıkışmasını ilk kez hissetmediği gibi, durumdan etkilenen tek otomobil üreticisi de değil. Geçen Eylül ayında General Motors, bileşen kıtlığı nedeniyle Kuzey Amerika fabrikalarının dördü dışında tümünde üretimi geçici olarak askıya aldı.

Yılın başında ABD Ticaret Departmanı, yarı iletkenle ilgili tedarik kısıtlamalarının en az 2022’nin ikinci yarısına kadar süreceği konusunda uyardı. Departman Sekreteri Gina Raimondo, “Ormandan çıkmaya yakın bile değiliz” dedi. zaman.

Ford gibi şirketler sorunu çözmek için harekete geçti. Kasım ayında şirket, ABD yarı iletken üretimini artırmak için GlobalFoundries ile stratejik bir ortaklık duyurdu, ancak otomobil üreticisi muhtemelen bir süre bu düzenlemeden fayda sağlamayacak. Bu arada Ford, Reuters’e, üretim hacminin yılın ikinci yarısında “önemli ölçüde iyileşmesini” beklediğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford, Çip Kıtlığı Nedeniyle Fabrikalarındaki Üretimi Sınırlandırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör