WhatsApp, Mesaj Tepkileri Üzerinde Çalışıyor

blank
WhatsApp, Mesaj Tepkileri Üzerinde Çalışıyor

İçerik: WhatsApp, Mesaj Tepkileri Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, Mesaj Tepkileri Üzerinde Çalışıyor. WhatsApp, iOS ve Android için Mesaj Tepkileri Üzerinde Çalışıyor. WhatsApp’ın iMessage tarzı mesaj tepkileri getirme planı son aşamalarına giriyor gibi görünüyor. WhatsApp, bir süredir mesaj tepkileri veya Apple Messages’ın tabiriyle “Tapback’ler” üzerinde çalışıyor ve gelişimlerinin ilk kez geçen yaz gün yüzüne çıktığına dair kanıtlar var.

Bu özellik, mesajlaşma uygulaması kullanıcılarına, daha uzun metin tabanlı bir yanıt yazmak zorunda kalmadan bir mesaja yanıt vermenin hızlı ve kolay bir yolunu sunar. WhatsApp’a mesaj tepkilerinin geldiğine dair ilk ipuçları, özelliğin işlevselliğinin ve görünümünün gerektiği gibi detaylandırılmadığını gösteriyordu, ancak en son sızdırılan görüntüler, kullanıcılara nasıl çalışacakları konusunda daha iyi bir fikir veriyor.

Facebook Messenger’a benzer şekilde, WhatsApp kullanıcıları bir mesajın hemen üzerinde bir dizi emoji görecek, ancak bunun uzun bir basıştan sonra mı yoksa yeni bir düğmeye dokunulduktan sonra mı olduğu resimlerden hemen belli değil.

Şu anda mevcut olan altı emoji, başparmak yukarıya, kalp, sevinç gözyaşlarıyla dolu yüz, ağzı açık yüz, ağlayan yüz ve katlanmış eller içerir. Bir tepki seçildiğinde, mesajın altında daha küçük bir profilde görünür. Özellikle, Facebook Messenger, tam bir emoji seçiciye erişmek için tepki seçeneklerinde bir artı düğmesi içerir, ancak şu anda bu, WhatsApp sızıntılarında görünmüyor ve zamanında eklenip eklenmeyeceği bilinmiyor.

Kaynağa göre, WhatsApp mesaj tepkilerini hem iOS hem de Android’de WhatsApp’a getirmeyi planlıyor, muhtemelen halka açılmadan önce yaklaşan bir beta sürümünde. Tepkiler, platform üzerinden paylaşılan mesajlar gibi uçtan uca şifrelenecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, Mesaj Tepkileri Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör