‘Matrix Resurrections’ Ortak Yapımcısı Warner Bros.’a Dava Açıldı

blank
'Matrix Resurrections' Ortak Yapımcısı Warner Bros.'a Dava Açıldı

İçerik: ‘Matrix Resurrections’ Ortak Yapımcısı Warner Bros.’a Dava Açıldı

‘Matrix Resurrections’ Ortak Yapımcısı Warner Bros.’a Dava Açıldı. The Matrix Resurrections’ın ortak yapımcısı, yeni bir davada, filmin cansız gişe rakamlarını aynı gün yayınlanan bir yayın akışında suçluyor. The Wall Street Journal’a göre, Village Roadshow Entertainment Group bugün yayın platformu HBO Max’in sahibi Warner Bros.’a dava açtı.

Dava, hem Matrix Resurrections’ın aynı gün yayınlanmasının hem de filmin çıkış tarihinin ertelenmesinin sözleşmenin ihlali olduğunu iddia ediyor. Dava ayrıca, filmin çıkış tarihinin 2022’den 2021’e taşınmasının Warner Bros.’un HBO Max aboneliklerini artırmak için bir teklif olduğunu iddia ediyor.

Geçen yıl Warner Bros.’un HBO Max’te ve sinemalarda aynı anda yeni filmlerden oluşan bir listeyi yayınlama kararı birçok kaşları kaldırdı. The Matrix’e ek olarak, Warner Bros’un eşzamanlı gösterim stratejisindeki diğer 16 film arasında Dune, Godzilla vs. Kong, Mortal Kombat, King Arthur ve diğerleri yer aldı.

The Wrap’ın belirttiği gibi, deney büyük olasılıkla gişe kaderlerini mahkum etti. 17 filmden sadece ikisi yurtiçinde 100 milyon dolardan fazla gişe hasılatı elde etti. BoxOfficeMojo’ya göre, normalde gişe kazançları için en yüksek zaman olan Aralık ayında piyasaya sürülen Matrix Resurrections, yurtiçi gişe satışlarında 37,2 milyon doların üzerinde hasılat elde etti.

Bu, yerel gişede 748 milyon dolardan fazla hasılat yapan Spider-Man:No Way Home ve James Bond filmi No Time gibi geçen kış yalnızca sinemalarda gösterime giren diğer gişe rekorları kıran diğer filmlere kıyasla gözle görülür bir düşüş. Yerli gişede 160 milyon dolardan fazla kazanan ‘To Die’.

Village Roadshow ayrıca Warner Bros.’un şirketi gelecekteki film ve TV anlaşmalarından uzak tutmaya çalıştığını iddia ediyor. Davada, “WB ayrıca Village Roadshow’u sahip olduğu filmlerden türetilen çalışmalara ortak sahip olma ve ortak yatırım yapma haklarından yoksun bırakmak için çeşitli planlar tasarlıyor” iddiasında bulundu.

Matrix davası, Hollywood stüdyoları ile akış platformlarına sahip olan medya şirketleri arasındaki en son ihtilaftır. Black Widow oyuncusu Scarlett Johansson, geçen yıl Disney’e, filmin gişe beklentilerine ve kendi kazancına zarar verdiğini iddia ettiği eşzamanlı gösterim stratejisi nedeniyle dava açtı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ‘Matrix Resurrections’ Ortak Yapımcısı Warner Bros.’a Dava Açıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

‘Mortal Kombat’ Filminin Devam Filmleri Geliyor

‘Mortal Kombat’ Filminin Devam Filmleri Geliyor. Warner Bros ve New Line, Moon Knight yazarı Jeremy …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör