Meta, Veri Sızdırma Karşıtı Daha Katı Politikalar Geliştiriyor

blank
Meta, Veri Sızdırma Karşıtı Daha Katı Politikalar Geliştiriyor

İçerik: Meta, Veri Sızdırma Karşıtı Daha Katı Politikalar Geliştiriyor

Meta, Veri Sızdırma Karşıtı Daha Katı Politikalar Geliştiriyor. Meta ve Gözetim Kurulu sık sık tartışma yaşıyor, ancak bu sefer uyum içinde çalışıyorlar. Gözetim Kurulu, sosyal medya devi Kurulun özel adresleri ve görüntüleri paylaşma konusunda tavsiyesini talep ettikten sonra Meta’ya Facebook ve Instagram’da daha katı veri sızdırma karşıtı politikalar uygulamasını tavsiye etti.

En önemlisi, Kurul Meta’dan insanların özel konut bilgilerini “kamuya açık” kabul edildiğinde paylaşmasına izin veren bir istisnayı kaldırmasını istedi. Kurul’a göre, bu verilerin genellikle kamuya açık kayıtlardan elde edilmesi için çaba gösterilmesi gerekiyor, ancak sosyal ağlarda hızla yayılma eğilimi, gerçek dünyaya zarar verme potansiyelini önemli ölçüde artırıyor.

Kurul ayrıca, haber değeri için istisnaların daha tutarlı bir şekilde kullanılması, özel bilgilerin kaldırılmasını talep etmek için “hızlı ve etkili” bir yol ve kısmi bilgilerin (şehir veya isim gibi) paylaşılması durumunda kaldırmayı garanti etmek için yeterli olduğu konusunda daha net açıklamalar çağrısında bulundu.

Gözetmen ayrıca, kişisel veri sızıntısı kurbanları için özel bir iletişim kanalı, mahremiyet ihlali raporları için bağlam sağlamak için daha fazla fırsat ve suçluların bir gönderiyi geri yüklemek için yerleşim bilgilerini silme fırsatları istedi. Kurul, gizlilik ihlallerinin “ciddi” kabul edilmesi gerektiğini ekledi.

Önerilerden bazıları daha gevşek politikalar içindi. Konum bir haberin odak noktası olduğunda özel konutların dış fotoğraflarına izin verilmeli ve insanların kamuya ait resmi konutlarda (bazı ulusal liderlerin evleri gibi) protesto düzenlemelerine izin verilmelidir.

Meta, insanların kendi konutlarını paylaşmalarına veya başkalarının bu yerleri rıza ile yayınlamasına izin vermelidir. Aynı zamanda Kurul, Meta’nın gizlilik ihlali uygulama verilerini paylaşmasını, suçluları bilgilendirirken daha spesifik olmasını ve hükümetle ilgili talepler hakkında daha fazla ayrıntı vermesini istedi.

Meta’nın seçenekleri kabul etmesi koşuluyla, hamleler Facebook ve Instagram’daki doxxing kampanyalarını caydırmak için daha fazlasını yapabilir. Bazı durumlarda, tacizciler teknik olarak halka açık (gerçekçi olarak bilinmiyorsa) ve ciddi zarar vermek için yeterli olacağını bilerek kısmi bilgileri paylaşırlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Meta, Veri Sızdırma Karşıtı Daha Katı Politikalar Geliştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör