Samsung, Üretiminde Geri Dönüştürülmüş Malzeme Kullanacak

blank
Samsung, Üretiminde Geri Dönüştürülmüş Malzeme Kullanacak

İçerik: Samsung, Üretiminde Geri Dönüştürülmüş Malzeme Kullanacak

Samsung, Üretiminde Geri Dönüştürülmüş Malzeme Kullanacak. Samsung, Üretiminde Geri Dönüştürülmüş Malzeme Kullanacak. Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy cihazları kısmen geri dönüştürülmüş balık ağlarından yapılacak.
Şirket, malzemeyi tüm ürün yelpazesine dahil etmeyi planlıyor. Samsung, 9 Şubat’ta 2022 Galaxy S serisini duyurduğunda, ortaya koyduğu telefonlar kısmen yeni, daha sürdürülebilir bir malzemeden yapılacak.

Pazar günü şirket, en son cihazlarında atılan balık ağlarından yapılan okyanusa bağlı plastik kullanmaya başladığını söyledi. Samsung, malzemeyi ilk olarak önümüzdeki hafta duyuracağı ürünlere dahil edeceğini ve sonunda tüm cihaz serisinde kullanmaya başlayacağını söyledi.

Samsung’un belirttiği gibi, Büyük Pasifik Çöp Yaması gibi okyanus enkazının ana suçlusu olarak plastik şişeleri ve market poşetlerini düşünmeye meyilliyiz, ancak deniz biyologlarının en çok endişelendiği mikroplastikleri ve atılan ağlar.

Sahipsiz olta takımı, Hawai foku gibi nesli tükenmekte olan türler de dahil olmak üzere, bu araçların deniz yaşamını tuzağa düşürmeye ve öldürmeye devam ettiği bir fenomen olan hayalet balıkçılığına yol açar. Her yıl atılan 640.000 tondan fazla balık ağıyla, bu daha da kötüleşen bir sorun.

Samsung, atılan çöpleri cihazlarına dahil eden ilk şirket değil. Geçen yıl Microsoft, Ocean Plastic Mouse’u duyurdu. Yüzde 20 oranında geri kazanılmış plastikten yapılmış bir kabuğa sahiptir. Microsoft gibi, Samsung da okyanusa bağlı plastik kullanımını daha büyük sürdürülebilirlik çabasının bir parçası olarak konumlandırıyor.

2019’da tüketicilerin ve çevrecilerin baskısı altında şirket, cihazlarının ambalajında ​​daha sürdürülebilir malzemeler kullanmaya başlayacağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, Üretiminde Geri Dönüştürülmüş Malzeme Kullanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör